Chodíte spávať s copom na hlave? Toto sú 3 dôvody, prečo by ste to mali prestať robiť hneď teraz

Kristína Hagarová

Foto: Piqsels

Asi existuje len veľmi málo žien, ktoré by sa nestarali o svoje vlasy. Práve tie totižto mnohí ľudia považujú za dôležitú súčasť našej identity. Aj keď môžeme venovať veľa času a aj peňazí špeciálnym vlasovým výrobkom, aby bola naša hriva krásna, niekedy stačí zmeniť len naozaj maličkosť, aby boli vaše vlasy krajšie, než kedykoľvek predtým.

Portál Brightside upozornil na to, že mnohé ženy robia veľkú chybu, ktorou si poškodzujú vlasy, ale aj pokožku okolo hlavy. Práve preto by ste nikdy nemali spať s copom. Nosenie vysokého chvosta vytvára tlak na korienky vlasov a zhoršuje sa to, keď spíte, pretože pohybujete hlavou zo strany na stranu. To môže spôsobiť, že sa pramene vlasov začnú rozpadať alebo vám začnú vlasy vo veľkom vypadávať.

Foto: Wallpaperflare

Vypadávanie

Taktiež to však môže zmeniť celkový vzhľad vašich vlasov. Môže začať dochádzať k viditeľnému vypadávaniu a rednutiu, a to najmä okolo línie vlasov. Dôvodom je, že pevný cop vytvára počas spánku trenie a podobné účesy môžu spôsobovať poškodenie vlasov. To zároveň môže spôsobiť, že vaše pramienky vlasov budú už od korienkov suché a poškodené. Ak však prestanete spať s copom, vaše vlasy budú vyzerať rovnako dobre ako predtým.

Foto: pixabay

Ochorenie

Dokonca to môže viesť k ochoreniu, ktoré sa volá alopécia. To je stav, pri ktorom dochádza k strate vlasov zo všetkých alebo len niektorých častí tela. Neustále ťahanie vlasov v cope to môže spôsobiť, pretože môže poškodiť vlasové folikuly. To tiež znamená, že vám z toho môže vzniknúť na hlave lysina.

Foto: pixabay.com

Pre krajšie vlasy

Ak chcete mať krásne vlasy a v spánku im neubližovať, máme pre vás aj niekoľko zaručených tipov na to, ako to môže byť pre vás ešte lepšie a jednoduchšie.

  • Nechajte svoje vlasy len tak lietať alebo si dajte veľmi voľný vrkoč
  • Choďte spať so suchými vlasmi. Pokiaľ sú mokré, sú citlivé a najzraniteľnejšie, takže sa môžu veľmi rýchlo poškodiť.
  • Dbajte na správny vankúš. Hodvábne obliečky umožnia vašim vlasom ľahký kĺzavý pohyb, čím nespôsobia žiadne napätie, ale ani lámanie.
  • Udržujte v spálni vlhkosť. Suchý vzduch môže spôsobiť aj vysušené vlasy, preto ich chráňte pomocou zvlhčovača.
3
Komentovať