Už viem, ako rýchlo a ľahko vyčistiť špinavý plech na pečenie! 3 babské tipy, ktoré sa používali už pred 100 rokmi

Lucia Mužlová

Radi pečiete? Potom určite viete, že plech je síce dobrým pomocníkom, no po čase sa na ňom začnú objavovať známky používania. Často sa stane, že nám na ňom niečo prihorí a po pár používaniach už nie je lesklý, hladký a pekný. Ak si lámete hlavu nad tým, ako sa prihorených nečistôt zbaviť bez toho, aby sme ich museli zoškrabávať, máme pre vás skvelý tip.

Je mnoho spôsobov a taktiež aj prípravkov, ktoré môžete použiť. Niektoré sú účinné, iné zase menej. Ak sa bránite chemickým čističom toxickým pre pokožku aj dýchacie cesty a zápachu, ktorý sa vie v kuchyni držať aj pol dňa, vyskúšajte babské tipy a triky.

Tip č. 1

pixabay

Budeme potrebovať:

1 PL peroxidu vodíka

2PL sódy bikarbóny

špongiu

Postup:

Na plech najskôr nasypeme sódu, stačí len polovicu. Pokvapkáme peroxidom a celé to zasypeme druhou polovicou sódy. Plech necháme takto stáť aspoň 2 hodiny. Potom si vezmeme hubku, ktorú môžeme aj navlhčiť a nečistoty zotrieme. Pri manipulácii s peroxidom si dávajte pozor a radšej si vezmite ochranné rukavice.

Tip č.2

Budeme potrebovať:

2 PL vody

2PL octu

miska, špongia

Postup:

V miske si zmiešame vodu a ocot. Zmes zohrejeme v hrnci a privedieme do varu. Odstavíme a necháme vychladnúť. Pomocou hubky nanášame zmes na plech a umývame. Nakoniec len opláchneme pod tečúcou vodou.

Tip č. 3 – sklenená misa

commons.wikimedia.org

Budeme potrebovať:

100 gramov sódy

1 PL saponátu

1PL peroxidu vodíka

tuhšia hubka

Postup:

Všetky zložky si zmiešame na bielu pastu, ktorú nanesieme na sklenenú misu. Necháme stáť hodinku a potom pomocou hubky dobre vyčistíme.

Prevencia proti spáleninám

pixabay

Ak ste si už vyčistili všetky plechy a misky a chcete sa nečistotám vyvarovať, najlepšie je vždy použiť papier na pečenie. Potom je plech oveľa čistejší a stačí ho len utrieť vlhkou hubkou a opláchnuť.

Aké overené tipy používate vy? Dajte nám vedieť v komentároch.

Pozri aj: Ak ste si mysleli, že Superstar bude moderovať opäť Adela, ste na omyle. Nahradí ju táto nová tvár

Lucia M, sovkusom.ru

0
Komentovať