Odišiel do hudobného neba. Zomrel gitarista známej slovenskej kapely

Dana Kleinová

Foto: pixabay.com

Slovensko zasiahla nešťastná správa. Zomrel hudobník, ktorý mal na svedomí legendárne hity. Dnes už má miesto v hudobnom nebi.

Článok pokračuje pod videom ↓

Slovenskú hudobnú scénu zasiahla tragédia. Zomrel legendárny spevák a gitarista kapely Zenit, Vladimír Klčo, prezývaný Ďábel. O jeho smrti informoval jeho syn Lukáš na sociálnej sieti.

Bojoval do poslednej chvíle

Ako informoval Lukáš, legendárny hudobník prehral svoj dlhoročný boj so zákernou chorobou.

„Tvojím hnacím motorom bola práca, dokázal si aj nemožné a to do posledných chvíľ života. Stihol so toho viac ako niekto za 3 životy. Zákerná choroba Ťa vôbec neprekvapila, hrdinsky si jej odolával dlhé roky. Bohužiaľ aj taká silná osobnosť telom aj duchom si potrebujete oddýchnuť a vydať sa na ďalšiu cestu, ale už na druhom svete. Dnes tvoj tlkot srdca síce zastal, ale Legendy, tie žijú večne,“ vyjadril sa Lukáš.

„Ďábel je už v nebi. V muzikantskom nebi. Táto tvoja poetická prezývka vznikla ešte keď si bol zrejme pubertiak, vďaka tvojmu nadaniu z chémie používanej v praxi,“ napísal gitaristov syn na sociálnej sieti.

Z hudobníka sa za tie roky stal milovaný manžel, otec a dedko. Slovensko ho však navždy bude poznať ako zakladajúceho člena kapely Zenit a spomenie si na neho vždy, keď bude počuť ich najväčšie hity – Pigi čaj, Milujem a Keď ťa nechá dievča.

Najnovšie články