7 tajomstiev krásy pochádzajúcich z Indie, vďaka ktorým budete mať krásne a dlhé vlasy

Lucia Mužlová

brightside.me

Zoznámte sa so Sushmitou. Jedná sa o tú najpopulárnejšiu vychádzajúcu hviezdu z Indie, ktorá bloguje na tému vlasy. Aj my v Babských veciach sme pozitívni blázni, čo sa dlhých a krásnych vlasov týka. Všetky členky nášho tímu sú dychtivé vyskúšať akékoľvek typy na starostlivosť o vlasy. Vyskúšajte niektoré s nami aj vy.

Článok pokračuje pod videom ↓
indiavlasy1
instagram.com

Objavte aloe vera

indiavlasy2
flickr.com

Máte v kvetináči zasadené aloe vera alebo ste aspoň uvažovali, že si túto rastlinku zakúpite? Výborne! Využiť ju môžete aj pri svojich vlasoch a nie je to teda vôbec na škodu. Šťava z aloe vera stimuluje rast vlasov a je užitočná pri starostlivosti o vlasovú pokožku.

Postup:

Odtrhnite niekoľko lístkov aloe. Rozrežte každý list na polovicu a do misky vytlačte šťavu. Tú si vmasírujte do korienkov vlasov. Krúživými pohybmi zlepšujete krvný obeh a zaisťujete tak lepšie vstrebávanie. Masku si na vlasoch nechajte aspoň dve hodiny, prípadne ju môžete nechať pôsobiť aj cez noc.

Pripravte si panthenolovú masku

indiavlasy3
goodhouse.ru

D-panthenol je syntetický vitamín B5, ktorý keď sa zavádza do kože, je premenený na kyselinu pantoténovú – látku, ktorá normalizuje stav pokožky. Jeho vlastnosti zahŕňajú obnovu vlasových folikul a prevenciu vypadávania vlasov.

Umyte si vlasy ako obvykle. Naneste panthenol (vo forme peny alebo gélu) a masírujte vlasy ako pri šampóne. Svoju pozornosť zamerajte na korienky. Panthenol tiež môžete naniesť na celú dĺžku vlasov v malom množstve. Zbavíte sa statickej elektriny, ktorá vzniká napríklad pri fénovaní.

Po umytí opláchnite pokožku hlavy studenou vodou

indiavlasy4
girllportal.ru

Z tohto úkonu sa pokúste urobiť zvyk. Studená voda uzatvára póry a zlepšuje krvný obeh, čo vedie k rýchlejšiemu rastu vlasov. Ako bonus, vaše vlasy budú žiarivejšie. Vlasy si najskôr umyte ako obvykle a po maske si vlasy opláchnite studenou vodou.

Umyte si vlasy jablčným octom

indiavlasy5
india.com

Nemusíte vždy, stačí párkrát do mesiaca. Jablčný ocot aktivuje vlasové folikuly a to je nepostrádateľná služba, ktorá vám napomôže ku krásnym a dlhým vlasom. Vlasy si najskôr umyte a miesto kondicionéru použite jablčný ocot. Ocot nemusíte ani oplachovať, pretože na rozdiel od klasického octu nemá silný zápach.

Starajte sa o svoju pokožku pomocou proteínových masiek

indiavlasy6
boldsky.com

Tu je skvelý trik pre boj s nedostatkom bielkovín. Vezmite si dve vajíčka izbovej teploty. Oddeľte bielky od žĺtkov a bielky aplikujte ku korienkom vlasov. Pre lepší efekt zabaľte vlasy do fólie a uteráku. Nezabudnite však, že vajíčko sa z vlasov vymýva pomocou studenej vody.

Vyskúšajte masku s vajíčkom a koňakom

indiavlasy7
pic-words.ru

Vajíčka sú plné bielkovín a koňak obsahuje triesloviny, ktoré vám pomôžu k tomu, aby boli vaše vlasy silnejšie, objemnejšie a navyše stimulujú rast vlasov. Vezmite si dve vajíčka a pohár koňaku. Zložky skombinujte v mixéri a výslednú zmes vmasírujte do korienkov. Ak chcete masku aplikovať po celej dĺžke vlasov, pridajte olivový olej. Vlasy budú hebké a poddajnejšie.

Používajte esenciálne oleje

indiavlasy8
kakprosto.ru

Jojobový, araganový, kokosový, mandľový, levanduľový, rozmarínový, tymianový, ale aj olivový olej má priaznivý vplyv na vlasové folikuly, a čo je najhlavnejšie, vlasová pokožka je vyživená a plná vitamínov a rastlinných zložiek. Ktorý olej zvolíte, je len a len na vás. Pôsobiť ho nechajte minimálne jednu hodinu, no môžete ho nechať aj cez noc. Olej potom poriadne vymyte a vlasy umyte klasickým šampónom.

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), brightside.me

Najnovšie články