Pridajte do svojej rutiny pár kvapiek a s vyrážkami sa rozlúčte: Tento produkt používajú aj hollywoodske hviezdy

Kristína Hagarová

Foto: unsplash

Na krásu ho používala Kleopatra, v súčasnosti ho obľubuje Kim Kardashian. Rakytník nie je len výborná potravina, ktorá vám dobije imunitný systém. Je aj skvelý na krásu. Vďaka nemu môžete zabudnúť na vyrážky a nedokonalosti. Kúpiť rakytník si môžete na FARMOVE, a to čerstvý (v sezóne) alebo v rôznych iných formách podľa dostupnosti (olej, šťava).

Vylepšiť si dennú rutinu je niečo, čo určite potrebujete, keď chcete byť zdravý nielen zvnútra, ale aj zvonka. Pre ženy je dokonalá pleť niečo, po čom túžia a o čo sa snažia celý život. Niektoré už od puberty bojujeme s akné a vyrážkami. Ak ste rakytník ešte nevyskúšali, teraz máte možnosť.

Foto: unsplash

Nanášajte ho priamo na boľavé miesta

Aj keď máte citlivú pleť, môžete rakytníkový olej nanášať priamo na boľavé miesta, ktoré by sa mali postupne vyliečiť. Avšak môžete ho začať postupne pridávať do svojich jedál ako výživový doplnok. Pokiaľ hľadáte ten správny doplnok do vašej kozmetickej rutiny, toto je pre vás to pravé. Rakytník vám pomôže s aknóznou pleťou, ale aj citlivosťou. Zároveň je výborný na hydratáciu a ochranu pokožky, ktorej dáte správnu dávku antioxidantov.

Vitamínová bomba aj pre vašu pleť

Rakytník je výborný na podporu imunitného systému. Je to takzvaná vitamínová bomba a okrem posilnenia imunity pomáha aj správnemu tráveniu. Obsahuje všetky typy omega mastných kyselín, vďaka tomu kožu posilňuje a poskytuje jej potrebnú hydratáciu.

Foto: unsplash

Ochrana pred slnkom aj starnutím

Predstavuje tiež ochranu pred slnkom, chráni pokožku pred škodlivým žiarením a znečistením. Pre ľudí, ktorí majú mastnú či aknóznu pleť môže byť rakytníkový olej trochu problematický, avšak pri správnom používaní môže byť prospešný každému typu pleti.

Foto: unsplash

Ak chcete vedieť, ako ho čo najlepšie začleniť rakytník do vašej rutiny, môžete ho zmiešať s vaším krémom, ktorý bežne používate. Ako každý olej, tak aj tento sa odporúča používať skôr večer ako ráno. Môžete si pripraviť vlastnú zmes krému, postačí vám bambucké maslo, nechtíkový a rakytníkový olej, ktorý môžete spolu natierať na suchú pokožku. Kúpiť rakytník a výrobky z neho si môžete na FARMOVE.

V spolupráci s FARMOVE.sk