Farba mi vlasy úplne zničila a doslova spálila. Moju korunu krásy zachránila až táto domáca maska, ktorá fungovala perfektne!

Monizz

Nielen slnko, voda, mráz a vietor poškodzujú naše vlasy. Neraz si ich poškodzujeme aj celkom samé, a to navyše veľmi hlúpym spôsobom. Nešetrným a nepremysleným farbením. Čuduj sa svete, no tie vlasy sa nám za to naozaj neodvďačia!

Kozmetické výrobky priniesli so sebou mnoho vylepšení a vďačíme im za veľa prospešného. Ibaže všetkého veľa škodí a obzvlášť škodí, ak my ľudia nepremýšľame skôr, než sa do niečoho pustíme. V súvislosti s farbením vlasov sme na to expertky práve my – ženy. Dnes vám preto prinášame niekoľko masiek, ktoré vašu korunu krásy zachránia pred ničivými účinkami nešetrného, častého alebo nepodareného farbenia.

Navrátiť im pôvodný lesk a vzhľad nemusíte len s pomocou renovácií u kaderníčky, ktorá si za ďalšiu chémiu aplikovanú na vaše vlasy vypýta slušný balíček peňazí. I keď šikovným kaderníčkam nechceme brať prácu, faktom je, že procedúry, keratíny a iné záležitosti spojené s obnovovaním vzhľadu vlasov nie sú vždy najšetrnejšie. Dokázala to už nejedna štúdia či nejeden test.

V každom prípade, farbiť si vlasy nie je zakázané, ale treba to robiť s mierou. Po trojitej dávke amoniaku alebo peroxidu v priebehu dvoch mesiacov jednoducho nemôžete čakať, že vlasy budú vyzerať pekne. Aj keď je na krabičke napísané, že farba amoniak neobsahuje! Viete, že existuje mnoho iného, čo je taká istá, ak nie horšia chémia a jej výsledok je rovnaký? A presne to ste si práve naniesli na vlasy!

Oživujúca maska pre obnovenie štruktúry vlasu

Choďte pekne do lekárne a vypýtajte si:

1 ampulku vitamínu B6

1 ampulku vitamínu B12

1 ampulku vitamínu B1

5 ml extraktu z aloe (to môžete aj doma, ak máte živú rastlinku)

1 PL akéhokoľvek kondicionéru

Všetky zložky z lekárne zmiešajte s kondicionérom a aloe a malú časť rozotrite na zápästie, aby ste sa uistili, že pokožka nereaguje lokálnou alergiou. Počkajte 10 minút a keď je všetko v poriadku, aplikuje masku do vlhkých umytých vlasov, predovšetkým na miesta, kde vznikli po farbení popáleniny, sčervenanie alebo iné nepekné veci. Okrem toho ju potom hrebeňom rozčešte aj po celej dĺžke vlasov. Ak máte vašu hrivu extra dlhú, zdvojnásobte aj množstvo surovín. Nechajte masku pôsobiť asi 20-30 minút a zabaľte si vlasy do uteráku. Potom si ich umyte bežným šampónom a nechajte voľne vysušiť. Aplikujte ju raz do týždňa, kým sa stav nezlepší a medzitým používajte prírodné olejčeky, i keď budete mať pocit, že z nich máte mastnejšie vlasy. Na účinnú regeneráciu a posilnenie sú, žiaľ, veľmi potrebné, priam žiadúce.

Vitamínová maska proti vypadávaniu vlasov

Ak máte príliš často na hrebeni veľa vlasov, pripravte si:

2 ampulky kyseliny nikotínovej

5ml extraktu z aloe

5 kvapiek propolisovej tinktúry

Všetky zložky zmiešajte v uzatvárateľnej nádobe a dobre pretrepte. Potom masku otestujte na zápästí, počkajte 10 minút a keď koža nereaguje, aplikujte ju do pokožky hlavy a do vlasov. Pred samotnou aplikáciou si vlasy dobre prečešte hrebeňom a choďte až k pokožke. Tá bude prekrvená a lepšie absorbuje všetky potrebné vitamíny a látky. Vlasy si umyte a do vlhkých naneste masku. Dôkladne ju vmasírujte hlavne do pokožky hlavy. Ak cítite pocit mierneho pálenia, nemusíte sa obávať, je to normálne. Vlasy si zabaľte do uteráka a počkajte asi 10-15 minút, potom všetko zmyte vlažnou vodou a bežným šampónom.

Zapamätajte si, že okrem nešetrného farbenia závisí kvalita a vzhľad vašich vlasov aj od množstva vitamínov, ktoré do tela dostávate zvnútra a nielen zvonka. Ak máte nedostatok vápnika, horčíka, selénu, ale aj zinku, prejaví sa to tak na zhoršených nechtoch, vlasoch a pokožke. Vyživujte vaše vlasy aj takýmto spôsobom – ak nemáte vyváženú stravu, zaobstarajte si aspoň výživové doplnky v tejto kombinácii.

Pozri aj: 83-ročná Brigitte Bardot šokuje svojimi vyjadreniami: ,,Keď idete za mužom na izbu, dobre viete prečo. Herečky, ktoré sa sťažujú na sexuálne obťažovanie, sú pokrytecké a smiešne!“

zdroj: babskeveci.sk (M), takprosto.cc

0
Komentovať