Kávová maska na tvár: Skúste si dnes kávu nielen vychutnať, ale si ňou aj vyčistiť pleť

Michaela

Chcete vedieť tajomstvo dokonalej a zdravej pleti? Samozrejme, že sa k nej nedá dopracovať zo dňa na deň, no s vyváženou stravou, dostatkom prijímaných tekutín, psychickej pohody a správnymi trikmi to pôjde samo. A dá sa to aj bez drahej kozmetiky, len za pomoci prírody a jednoduchých tipov. Napríklad taká káva. Tentokrát ju ale piť nebudeme.

Článok pokračuje pod videom ↓

Káva a ľad
Určite si niekedy v lete veľmi rady pochutnávate na ľadovej káve, ktorá vie v horúčave naozaj príjemne osviežiť. V aktuálnom počasí vám už asi ale na chuť nejde, no skúste takú ľadovú kávu na pleť. Zamrznutá ľadová káva v kockách je perfektná na čistenie pleti, a dokonca zabraňuje vzniku predčasných vrások. Jednoducho si ráno jemne masírujte pleť týmito voňavými ľadovými kockami.

kava-na-plet-2
sovkusom.ru

Káva

                                                               
Vyhadzujete kávové zvyšky? Skúste ich najbližšie nevyhodiť, prípadne použiť čerstvú mletú kávu na vyčistenú pleť a jemne masírujte. Tento prírodný peeling vám zlepší krvný obeh, odstráni odumreté čiastočky kože a keď to raz vyskúšate, nedáte naň dopustiť. Navyše pohladí zmysly.

kava-na-plet-3
sovkusom.ru

Pleťová maska z kávovej usadeniny a hliny
Hlina je skvelým čistiacim prostriedkom, zvykne sa pouťívať pri boji s nedokonalosťami pleti, či už sa jedná o čierne bodky alebo pupienky. Ak ku minerálnej hline pridáte kávové zvyšky, bude maska ešte účinnejšia. Približne 50g kávovej usadeniny zmiešajte s čajovou lyžičkou čiernho ílu, alebo teda hliny, zrieďte vodou a aplikujte na krk a tvár. Trocha premasírujte, nechajte masku pôsobiť až kým nevyschne a následne zmyte teplou vodou a nakrémujte.

kava-na-plet-4
sovkusom.ru

Káva ako sprchový gél
Ak chcete oživiť aj pokožku celého tela, pokojne pridajte kávu aj do sprchového gélu a pokojne pridajte aj morskú soľ, prípadne nejaký citrusový olej, ktorý nielen čistí pokožku, ale aj pomáha v boji s celulitídou.

kava-na-plet-5
sovkusom.ru

Sami viete, ako vám ranná káva vie v momente zlepšiť štart do dňa, skúste jej nájsť miesto aj starostlivosti o pleť. Pokožka sa vám poďakuje! Podeľte sa o tento tip aj so svojimi priateľkami.

zdroj: babskeveci.sk (Michaela), sovkusom.ru

Najnovšie články