9 skvelých make-up nápadov pre prirodzený vzhľad

Lucia Mužlová

brightside.me

Aj vy máte občas taký deň, kedy ste rady, že nemusíte byť nalíčené? Na žene nie je nič krajšie ako prirodzenosť. Veľkým trendom tohto leta je tzv. nahé, „nude“ líčenie. Jedná sa o líčenie, kedy len veľmi jemne zvýrazníte svoje prirodzené črty. Hrubé vrstvy make-upu a výrazné očné tiene sú v tomto prípade trochu mimo tému. Pozrite si tieto rady, ktoré by vám mohli pomôcť v tom, aby ste vyzerali prirodzene, no stále dokonale.

Článok pokračuje pod videom ↓
nudemakeup9
krauzer / pinterest

Mala by som si dať očné tiene? Aký odtieň rúžu by som mala použiť? Klasický červený alebo nejaký ružový? Stačí si naniesť len maskaru“? Toto sú otázky, ktoré si ženy kladú takmer každý deň, keď ráno vstanú a začnú sa líčiť. Poviem vám tajomstvo. Vďaka týmto trikom vám ubudne mnoho otázok a ranné líčenie už pre vás nebude žiaden problém.

Perfektný tón pleti

nudemakeup1
pinterest / sadieraeandco

Aby ste vyrovnali váš tón pleti, najlepšie je použiť nejaký BB krém, CC krém. Keďže leto je v plnom prúde a tvár je presne tá časť tela, ktorú musíte ochraňovať najviac, odporúčam vám požiť taký podklad, ktorý má čo najvyšší ochranný faktor. Nikdy nepodceňujte slnko a na tvár by ste mali používať faktor 50. Ak máte nejaké nedokonalosti, ľahko ich zakryjete pomocou korektoru. Ak máte mastnejšiu pleť, určite oceníte aj púder, pričom na leto je najlepší práve transparentný.

Husté obočie

nudemakeup2
tumblr / krauzer

Nič nedotvorí výraz tváre lepšie ako upravené obočie. Ak to vaše nie je dokonalé, nezúfajte. Pri jeho úprave vám môže pomôcť očný tieň, ceruzka, alebo gél. Nezabudnite, že farba obočia by mala korešpondovať s farbou vašich vlasov. Blondíny by teda mali siahať po svetlejších odtieňoch a brunetky po tmavších. Hitom tejto sezóny je mierne „ombré“ obočie, čo v preklade znamená, že pri koreni nosa by malo byť svetlejšie a smerom k spánkom by malo byť postupne tmavšie.

Zamerajte sa na oči

nudemakeup3
ladykiss / mybeautime

Nahé líčenie je najmä o prirodzených odtieňoch. V tomto prípade sú ideálnou voľbou matné tiene. Vyberte si svetlohnedé, béžové, alebo slonovinové odtiene. Chybu neurobíte ani ak zvolíte hnedé očné linky. Linku však nekreslite hrubú a výraznú. Stačí ak tesne nad líniou vrchných rias urobíte tenkú, takmer nevýraznú čiaru. Čo sa týka rias, ak preferujete prirodzený look, stačí, ak si mihalnice vytočíte pomocou klieštikov alebo zvolíte hnedú maskaru.

Jemná červeň na líčkach

nudemakeup4
pinterest / pinterest

Myslím si, že ani jedna z nás nechce vyzerať práve ako Marfuša, no jemné začervenanie líčok nikdy nie je na škodu. S lícenkou buďte vždy opatrné, radšej si štetec dvakrát oklepte, kým si ju nanesiete na tvár. Svetlohnedé a ružové odtiene pristanú takmer každému, takže pri nich nikdy neurobíte chybu. Na lícenku používajte veľký štetec s dlhšími štetinami alebo štetec v tvare tulipánu. Pred samotným nanesením sa do zrkadla trochu usmejte. Lícenku následne naneste na tie časti, ktoré pri úsmeve trochu vystupujú.

Dokonalé pery

nudemakeup5
lockerdome

V lete je pravidlom číslo jedna hydratácia. Nie len vo forme pitného režimu, no hydratované by mali byť aj vaše pery. Nikdy teda nezabúdajte na balzamy na pery, pričom niektoré v sebe majú aj ochranný faktor. Aj keď chcete docieliť prirodzený vzhľad, jemný rúž vo farbe vašich pier nebude krokom vedľa. Pokojne si naneste aj lesk alebo olej na pery. Vášmu nahému líčeniu to neublíži.

Inšpirácia pre brunetky

nudemakeup6
pinterest / stylecaster
nudemakeup11
pinterest.com

Inšpirácia pre blondínky

nudemakeup7
pinterest / kinofilms
nudemakeup12
pinterest.com

Inšpirácia pre ryšavky

nudemakeup8
juxtapost / tumblr
nudemakeup10
pinterest.com

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), brightside.me

Najnovšie články