S týmto trikom poriadne ušetríte. Na sušenie bielizne už nebudete používať sušičku

Kristína Hagarová

Foto: unsplash

Vynaliezavá mamička zverejnila na sociálnych sieťach trik, ako suší oblečenie, bez sušičky bielizne. Jej trik sa stal virálnym.

Ako informoval portál Tyla, práve teraz mnohí ľudia rozmýšľajú, ako čo najviac ušetriť hlavne na energiách. Účty za ňu už dosahujú veľmi vysokú úroveň a zdá sa, že to pôjde ešte vyššie. Nie je žiadnym tajomstvom, že práve sušička je veľkým žrútom.

Jednoduchý trik

Jedna mamička na facebookovej skupine zverejnila svoj trik s plastovým skleníkom. Ak nemáte dostatok miesta von, nebude to pre vás to pravé, ale postačí vám pokojne balkón či záhrada. „Nefunguje to pre každého, ale myslím si, že to môže mnohým ľuďom pomôcť. Bielizeň je suchá za chvíľu a navyše vám nebude prekážať doma.“

Príspevok má už tisíce reakcií a množstvo komentárov. Funguje to na jednoduchom princípe. Bielizeň umiestnite pod plastový skleník, ktorý funguje ako ten klasický. Na sociálnych sieťach sa objavil aj ďalší skvelý trik na sušenie bielizne.

Tip so suchým uterákom

Ak potrebujete, aby vám oblečenie vyschlo čo najrýchlejšie, stačí keď ho dáte do sušičky na 15 minút s tým, že k nemu pridáte suchý uterák. Toto zrýchli sušenie o viac ako 30 % a dôvod je jednoduchý. Uterák absorbuje vlhkosť, čo vedie k rýchlejšiemu času sušenia. To vám ušetrí energiu, peniaze, ale aj vás čas. Mnohí ľudia sa to rozhodli vyskúšať a sú nadšení. Keďže uterák sám o sebe funguje ako skvelý absorbčný materiál, má to logiku.