Dvere majú dva režimy, o ktorých ste možno nevedeli. Vďaka tomuto triku môžete ušetriť desiatky eur

Kristína Hagarová

Foto: unsplash/ Reprofoto TikTok (allacy496)

Keďže teploty idú nižšie a zima je v plnom prúde, mnohí ľudia riešia kúrenie. Hlavne v dobe, kedy sa účty šplhajú do veľkých výšok, hľadáme spôsob, ako ušetriť.

Ako uvádza portál Tyla, jeden používateľ TikTok-u zdieľal výborný trik, o ktorom ste možno nevedeli, môže však zabrániť prievanu. Mnohí ľudia zostali šokovaní, pretože o tomto triku vôbec nevedeli. Pokiaľ máte pocit, že vám cez dvere uniká prievan, možno bude stačiť, keď ich prepnete na iný režim.

Stačí jednoduchý trik

Muž zdieľal podrobný postup, ktorý ukazuje, ako prestaviť dvere tak, aby sa zatiahlo tesnenie a zapadlo do rámu, čo znamená, že je menšia šanca, že sa dovnútra dostane prievan. Dvere majú zimné a letné nastavenie a možno ste o tom doteraz nevedeli ani vy. Muž to ukázal na videu, kedy otvoril dvere a odhalil tesnenie, ktoré môžete otočiť a posúvať.

@allacy496 might help‘ might not. but every little helps. open your door and makesure that the line on the slider is set towards the seal to pull it in tighter . also I have my voice on video .#fyp #moneysavingtips #energy #bills #tips #upvc #everylittlehelps #diy #whyamifindingthisoutnow ♬ original sound – aljlacy

Pokiaľ to zatesníte, teplý vzduch sa nedostane von a studený sa zase nedostane dovnútra. Mnohí ľudia nechápu, ako je možné, že im to nikto neukázal skôr, respektíve, prečo to ľuďom nepovedia, keď kupujú dvere. „Mám 43 rokov a toto vidím po prvý raz.“ „Super, tak z tohto sa veľmi teším, vyskúšala som to a funguje to.“