Užitočné využitia sódy bikarbóny v domácnosti, ktoré vám určite pomôžu

Michal Blaško

Jedlá sóda je tak ako ocot v domácnosti veľmi užitočná. Je až neuveriteľné, kde všade sa dá využiť. O mnohých využitiach ste ale už určite počuli, no možno vás niečim prekvapíme. Jedno určite vieme, tieto triky vám budú určite niekedy užitočné.

Článok pokračuje pod videom ↓

1. Vyčistite si pomocou sódy bikarbóny svoju rúru či mikrovlnku

baking-soda
craptastical.com/oven-needed-cleaning

Ak je vaša rúra, či mikrovlnná rúra veľmi špinavá a vy neviete, s čím ju najlepšie vyčistiť,  skúste sódu bikarbónu. Stačí, ak na špongiu či utierku nasypete jedlú sódu a trochu vody. Týmto postupom nielen že zbavíte rúru nečistôt a mastnôt, ale ju zbavíte aj zápachov.

2. Využite sódu ako peeling na telo

baking-soda1
livestrong.com

Pre krásnu pleť je určite veľmi veľa možností a procedúr. No počuli ste už o pílingu z jedlej sódy? Ak sa chcete zbaviť odumretých kožných buniek, stačí, ak zmiešate sódu z vodou v pomere 1 časť sódy a 3 časti vody a tento roztok nanesiete na svoju pleť.

3. Sóda bikarbóna ako zubná pasta či bielidlo zubov

baking-soda2
everydayroots.com/teeth-whitening-at-home

Každý chce mať krásne biele zuby, no len málo ľudí vie postup, ktorý vám zuby vybieli. Pre jednoduché bielidlo zubov či zubnú pastu skúste niekedy zmiešať sódu s 3-percentným roztokom peroxidu vodíka. Ak vás tento návod zaujme a chceli by ste si niekedy túto pastu vyrobiť, určite si pozrite aj nasledujúce video

[youtube 0QlPvTTskNM 720 410]

Najnovšie články