Užitočné využitia sódy bikarbóny v domácnosti, ktoré vám určite pomôžu

Michal Blaško

Jedlá sóda je tak ako ocot v domácnosti veľmi užitočná. Je až neuveriteľné, kde všade sa dá využiť. O mnohých využitiach ste ale už určite počuli, no možno vás niečim prekvapíme. Jedno určite vieme, tieto triky vám budú určite niekedy užitočné.

1. Vyčistite si pomocou sódy bikarbóny svoju rúru či mikrovlnku

baking-soda
craptastical.com/oven-needed-cleaning

Ak je vaša rúra, či mikrovlnná rúra veľmi špinavá a vy neviete, s čím ju najlepšie vyčistiť,  skúste sódu bikarbónu. Stačí, ak na špongiu či utierku nasypete jedlú sódu a trochu vody. Týmto postupom nielen že zbavíte rúru nečistôt a mastnôt, ale ju zbavíte aj zápachov.

2. Využite sódu ako peeling na telo

baking-soda1
livestrong.com

Pre krásnu pleť je určite veľmi veľa možností a procedúr. No počuli ste už o pílingu z jedlej sódy? Ak sa chcete zbaviť odumretých kožných buniek, stačí, ak zmiešate sódu z vodou v pomere 1 časť sódy a 3 časti vody a tento roztok nanesiete na svoju pleť.

3. Sóda bikarbóna ako zubná pasta či bielidlo zubov

baking-soda2
everydayroots.com/teeth-whitening-at-home

Každý chce mať krásne biele zuby, no len málo ľudí vie postup, ktorý vám zuby vybieli. Pre jednoduché bielidlo zubov či zubnú pastu skúste niekedy zmiešať sódu s 3-percentným roztokom peroxidu vodíka. Ak vás tento návod zaujme a chceli by ste si niekedy túto pastu vyrobiť, určite si pozrite aj nasledujúce video

[youtube 0QlPvTTskNM 720 410]