Na kvetináč pomocou sadry upevnila malé kamienky a vytvorila tie najkrajšie dekorácie do domu a záhrady, ktoré budete chcieť tiež

Monizz

Prírodné dekorácie sú in nielen v záhrade ale aj v interiéroch domov a bytov. Trendom je ale aj výroba takýchto dekorácií. Okrem toho, že sú krásne, nám aj dokazujú, že človek a príroda sú úzko späté a ich spolupráca v akomkoľvek rozmere je nielen možná, ale v konečnom výsledku fascinujúca. Poďte si spolu s nami pripraviť takýto nádherný kvetináč z kamienkov. Váš príbytok skrášli ako nič iné.

Článok pokračuje pod videom ↓
kvetinace0
pinterest.com

Trochu sadry a je to!

V tomto krátkom a jednoduchom podrobnom návode vám ukážeme, ako vytvoriť veľké dielo. K tomu, aby ste si takýto nádherný kvetináč vyrobili, budete potrebovať len päť základných vecí.

1 plastový kvetináč, plechovka alebo akákoľvek iná nádoba na kvet

1 kus plastového pletiva

sadra

kamienky

špongia

Skôr, než začnete s výrobou kvetináča uistite sa, že dno nádoby, ktorú budete zdobiť, má diery. Ak ich nemá, vyrežte ich vy. Slúžia na odtok vody. Nič hrozné sa nestane, ak diery nespravíte, no keď raz rastlinku v kvetináči prelejete, môže sa stať, že korene jej zhnijú.

#1: Prvým krokom pri výrobe kvetináča bude namiešanie sadry. Sadru naneste na plastový kvetináč v primeranej hrúbke, čiže približne 1-2 cm, pokojne môže byť aj hrubšia.

kvetinace1
pinterest.com

#2: Na sadru umiestnite dookola plastovú sieťku. Sieťku do sadry veľmi jemne zatlačte. Len toľko, aby ešte mäkká sadra cez ňu trochu pretŕčala. Na túto sadru lepte kamienky úhľadne vedľa seba. Alebo ich jednoducho lepte tak, ako sa vám páči. Kamienky do sadry poriadne pritláčajte. Sadra cez medzery medzi nimi musí prejsť, aby sa spojili a neodlepovali.

kvetinace2
pinterest.com

#3: Ďalším krokom je uhladenie sadry a očistenie kamienkov. S vlhkou špongiou prechádzajte po celom kvetináči a zotierajte prebytočnú sadru. Vyleštite všetok priestor na kvetináči tak, aby kamienky vyzerali čisté a sadra medzi nimi tvorila úhľadnú špáru.

kvetinace2a
pinterest.com

#4: Potom nechajte kvetináč jednoducho zaschnúť a môžete sa tešiť z krásnej novej a najmä vlastnoručne vyrobenej dekorácie.

kvetinace6
pinterest.com

Pre inšpiráciu si pozrite aj iné kamienkové kvetináče, či ďalšie rôzne predmety, ktoré sa takouto technikou dajú vyrobiť a ozdobia vašu záhradku alebo stôl. Všetky dekorácie si ich majitelia vyrobili sami len s pomocou kamienkov a sadry.

kvetinace7
pinterest.com
kvetinace5
pinterest.com
kvetinace3
pinterest.com

Čo hovoríte na takýto typ dekorácie? Vyrobili by ste si ich aj vy? Dajte nám vedieť v komentároch.

zdroj: babskeveci.sk (Monika), thewhoot.com

Najnovšie články