Neuveríte, čo sa stane, keď necháte cez noc zapnutý ventilátor. Takto to ovplyvní vaše zdravie

Dana Kleinová

Foto: pixabay.com

Expert vysvetlil, prečo by ste nemali mať ventilátor zapnutý celú noc. Môže to mať totiž negatívny dopad na vaše zdravie. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako píše portál Tyla, či už ide o zlozvyk alebo nie, spanie so zapnutým ventilátorom celú noc v horúcom počasí je niečo, čo robí veľa ľudí. Najmä v týchto horúčavách. Nie je nič horšie, ako keď nemôžete spať v úmorných teplotách, pričom nechať si zapnutý ventilátor celú noc je úľavou od prepotených obliečok a celonočnej podráždenosti.

Odborníci však varujú, že by sme nemali nechávať ventilátor zapnutý celú noc a vysvetľujú, že to má v skutočnosti veľa negatívnych zdravotných dopadov.

Foto: pixabay.com

Zdravotné problémy

Prvým problémom je, že spánok s ventilátorom cirkuluje prach priamo na vás, rovnako ako peľ. To znamená, že váš ventilátor môže byť skutočne spúšťačom pre tých, ktorí trpia alergiami alebo astmou, uvádza Sleep Advisor.

„Pozrite sa pozorne na svoj ventilátor,“ navrhuje Sleep Advisor a dodáva: „Ak sa na lopatkách zbiera prach, tieto častice lietajú vzduchom zakaždým, keď ho zapnete.“

To však nie je jediný problém, ktorý sa môže vyskytnúť, ak budete ležať pri ventilátore príliš dlho.

Odborník dodáva, že trpieť môže aj ľudská pokožka, pretože vzduch, ktorý na ňu fúka, ju môže vysušiť. Zároveň môže vysušiť aj vaše nosové priechody, čo znamená, že sa zobudíte s pocitom prechladnutia, pretože vaše telo produkuje nadbytočný hlien.

A to nie je všetko – môže tiež spôsobiť stuhnutie svalov. Odborníci vysvetľujú: „Koncentrovaný chladný vzduch totiž môže spôsobiť, že sa svaly napnú a dostanú kŕč.“ To je problém najmä pre tých, ktorí spia s ventilátorom priamo pri krku.

Najnovšie články