10 skvelých módnych trikov, ktoré by mala poznať každá žena. Vďaka bodu č. 4 viem, ako majú byť zapnuté gombíky na kabáte

Banana

Nemusíte byť módny guru, aby ste zvládali základné pravidlá pri obliekaní. Je množstvo tipov, ako vyzerať skvele a čo si obliecť pre jednotlivé typy postavy. Dnes sa dozviete zopár vychytávok, ktoré vám pri kupovaní alebo udržiavaní oblečenia v tom najlepšom stave určite pomôžu. Na nasledujúce rady nedáte dopustiť.

Podľa akých pravidiel si kupujete oblečenie? Viete ako ho správne odložiť alebo aký tip košele sa vám najviac hodí?

Pozerajte sa na golier

Pri kúpe košele sa rozhodujeme podľa jej ceny, materiálu, farby alebo vzoru, ale napadlo vám už niekedy, že dôležitý je i golier? Presnejšie jeho tvar. Vďaka golieru môžete opticky zúžiť svoju tvár. Ak máte skôr guľatú alebo širokú tvár, kupujte si košele s úzkym golierom, najlepšie ukončeným do špica.

Ak máte úzku tvár alebo špicatú úzku bradu a spodnú časť tváre, urobíte najlepšie, ak siahnete po oblom type golierov.

Správna dĺžka rukávov

Pri kúpe košele alebo saka by ste mali dávať pozor na dĺžku rukávov. Ak si kupujete sveter alebo tričko či rolák, rukávy sa zvyknú spravidla ešte natiahnuť. Rukáv košele alebo saka by mal siahať po ohyb zápästia a šev na ramene by ste mali mať presne na pleciach. Ak vám tieto miery nesedia, pravdepodobne máte zlú veľkosť alebo sa vám nehodí daný strih.

Pozor na vyšúchanú látku

Ak je vaším zvykom zrolovať si rukávy na košeli, nemali by ste ich takto nechávať veľmi dlhú dobu. Po čase sa v mieste ohybu materiál oslabí a ošúcha a vy si už obľúbenú košeľu s rukávmi zrolovanými späť do pôvodného stavu asi neoblečiete. Neriskujte vyťahaný materiál alebo nebodaj diery. Stačí, keď si po pár hodinách rukávy odviniete dole a potom naspäť vyhrniete.

Viete správne zapnúť kabát?

Nosíte kabát alebo pláštenku? Akým spôsobom si ich zapínate? Vedeli ste, že ideálne by ste mali mať gombíky v strede vždy zapnuté, zatiaľ čo posledný gombík alebo 2 by mali byť rozopnuté? Vrchný gombík je už na vás – môžete ho nechať rozopnutý, no v chladnom počasí ho radšej zapnite.

Vždy stavte na kvalitnú obuv

Na svojom zdraví a obuve by ste nemali ozaj nikdy šetriť. Množstvo kožných chorôb, ale i krátka životnosť lacných topánok z nekvalitných materiálov nie sú jediným rizikom. Stavte na kvalitnú obuv, ktorú pri správnej starostlivosti môžete nosiť roky. Nielenže budete mať nohy v ergonomicky tvarovanej topánke ako vo vatičke, navyše sa vyhnete bolesti. Veď ako sa vraví – nie sme takí bohatí, aby sme si mohli dovoliť kupovať lacné veci.

Používajte drevené vešiaky

Možno si poviete, že je úplne jedno, z akého materiálu je vešiak vo vašej skrini. Hlavne, nech je za dobrú cenu, veď v útrobách šatníka ho nikto nevidí a svoju funkciu plní rovnako ako iné vešiaky. Nie je to však tak celkom pravda. Drevený vešiak je prírodný materiál, ktorý dokáže absorbovať pot alebo vlhkosť z odevov. Navyše, na rozdiel od tenkých kovových vešiakov vám nespôsobí mechanické poškodenie materiálu, z ktorého je vaše oblečenie.

Zvýraznite svoj pás

Ak ste si kúpili džínsy s pútkami na opasok, na niečo tam tie malé vecičky predsa sú! Nikdy nezabúdajte na opasok, ktorý dokáže dotvoriť celkový obraz. Je detailom, ktorý dokáže podšrktnúť celý outfit. Aj keď budete celá v čiernom, zvoľte napríklad červené tenisky a červený opasok. Pekný opasok dodá celej vizáži potrebný šmrnc. Navyše, ak máte širšie boky, ale užší pás, mali by ste nosiť nohavice s vyšším sedom, v ktorých nechýba opasok na zvýraznenie postavy v tvare presýpacích hodín.

Malá rada pre mužov

Kupujte si košele, pod ktorými vám nepresvitá tielko alebo vaše bradavky, Je to skutočný módny prešľap, ktorému sa však dá vyhnúť. Ak je vaša košeľa pomerne priesvitná, no inú nemáte po ruke, zamaskujte presvitajúce tielko pomocou vesty na košeli.

Ponožky sú dôležité

https://www.instagram.com/p/BflQPPrF4O2/?tagged=suitsocks

Samozrejme patrí medzi trend posledných rokov oživiť svoj outfit farebnými alebo vtipnými ponožkami. Je to veľmi dobrý spôsob, ako zaujať a byť originálnym aj na základe jediného malého kúsku oblečenia. Ak sa však chystáte na dôležitú schôdzku alebo vás čaká ozaj seriózne stretnutie – muži by si mali farbu ponožiek zladiť s farbou nohavíc. Ak nechcete byť fádnym, no kričať tiež nemáte v záujme, zlaďte si farbu ponožiek s kravatou.

Svetre radšej skladajte

Ak máte sveter na vešiaku, nerobíte mu tým dobrú službu. Sveter je z materiálu, ktorý sa dokáže veľmi jednoducho zdeformovať a vyťahané ramená asi nie sú vašim cieľom. Svetre by ste si preto mali radšej poskladať a uložiť do šatníka.

Nezabúdajte na ťažko prístupné miesta

Žehlenie asi nepatrí medzi obľúbené činnosti väčšiny ľudí, obzvlášť, ak sa jedná o košele alebo skladané sukne. Ak si neviete rady s goliermi alebo koncom rukávov či lemom na sukni a zakaždým ich pri žehlení pokrčíte, skúste to inak. Využite obyčajnú žehličku na vlasy a oblečenie vyžehlite pokojne aj na sebe.

Pozri aj: Toto je dôvod stroskotania vzťahu podľa znamenia zverokruhu. Lev musí mať vždy pravdu a pannám chýba vo vzťahu …

Janka, adme.ru