Na svoje rastlinky som nasypala túto 1 vec, ktorú máte doma aj vy. Keď zistíte prečo som to urobila, okamžite to začnete robiť tiež!

Lucia Mužlová

Ochucujeme ňou ovocie, cereálie, lievance a kávu. Škorica je sladká a chutná. Je jedno ako veľmi ju obľubujete, keď vám niekto povie, že ju sype na rastliny, budete sa pýtať prečo a či je pre ne vôbec dobrá. Je tak? Odpoveď je áno. Vaše rastlinky ju ocenia.

Článok pokračuje pod videom ↓
cinnamon-on-plants
earthables.com

Škoricový olej je známy ako silný repelent proti komárom, ktorý dokonca môže zabiť ich larvy. Ale to nie je všetko, čo škorica dokáže. Nasypaním škorice na vaše sadenice môžete zabrániť ich uvädnutiu. To môže nastať práve v dôsledku prítomnosti patogénov, ktoré sa nachádzajú v pôde. Rastlina tak môže uhynúť ešte skôr ako sa jej podarí vyklíčiť.

V nižšie uvedenom videu vám Gary Pilarchik predstaví škoricu ako zázrak s proti plesňovými vlastnosťami, ktorý je ideálny ako prevencia proti uvädnutiu pre vaše sadenice. Škorica môže byť použitá na akúkoľvek rastlinu a už po jedinej dávke je možné sledovať pozitívne výsledky.

zdroj: babskeveci.sk (Bianka), earthables.com

Najnovšie články