10 vynikajúcich trikov do kuchyne, vďaka ktorým sa z vás stane kulinárska bohyňa v domácnosti

Lucia Mužlová

Aj vy niekedy sledujete kulinárske umenie so zatajeným dychom? Profesionálny kuchári dokážu jedným ťahom ošúpať jablko alebo dokonca jedným pohybom olúpu vajíčko natvrdo. Taktiež poznajú triky, ako pri krájaní cibule neplakať a vytvárajú úžasné jedlá a zákusky, ktoré sú ozdobou ich kuchyne. Dnes sme si pre vás pripravili niektoré triky, ktoré sa môžu do kuchyne hodiť aj vám.

Článok pokračuje pod videom ↓

Jogurtové pusinky

trikykuchyna1
sweetpeasandabcs.com

Jogurtové pusinky sú veľmi chutné, a čo je dôležité, jedná sa o zdravú desiatu, ktorú ocenia najmä tí najmenší. Je to veľmi jednoduché. Jogurt dáme najskôr do plastového vrecka alebo do cukrárenskej striekačky a na papier na pečenie vytvarujeme mini pusinky. Potom ich stačí vložiť na hodinu do mrazničky a máte na stole nádherný a zdravý pokrm. Skvelé! Koho by to napadlo?

Ako pri krájaní cibule neplakať?

trikykuchyna2
unica.ro

Trikov, ktoré vyriešia tento problém, je mnoho, no ja mám jeden overený. Pred samotným krájaním vložím cibuľu asi na 15 minút do mrazničky a až následne ju krájam. Ešte som nevyronila ani jednu slzu. Poznáte aj nejaké iné overené rady? Dajte nám vedieť v komentároch.

Ako jednoducho ošúpať vajíčko natvrdo

trikykuchyna3
thekrazycouponlady.com

Tu existuje taktiež mnoho rád, no o tejto ste možno ešte nepočuli. Keď dáme vajíčka do vody, stačí k nim pridať jeden-dva plátky citrónu. Šúpanie vám pôjde od ruky. Mimochodom, 1/2 lyžičky sódy bikarbóny pridanej do vody počas varenia funguje rovnako dobre.

Ako piecť bez vajíčok

trikykuchyna4
pngimg.com/brainkandie.com

Chystáte sa piecť koláčiky alebo iné pečivo? Došli vám vajíčka a nechce sa vám chodiť zo obchodu? Skúste použiť banán. Pomer je nasledovný: 1 vajíčko= 1/2 banánu. Chuť nebude o nič horšia, len navyše nemusíte použiť toľko cukru.

Perfektná káva

trikykuchyna5
altonbrown.com/spontaneoustomato.com

Tento trik ocenia všetci milovníci kávy alebo všetci tí, ktorý bez šálky espressa jednoducho nevstanú z postele. Pri príprave ku káve pridajte štipku soli a škorice. Soľ pomáha zbaviť kávu horkosti a škorica dodá skvelú chuť a vôňu.

Ako rozkrojiť jablko bez noža

[youtube Zi-NEwk6jYI 720 410]

Je to jednoduché. Stačí, ak najskôr zakrútite stopkou tak, aby sama prirodzene odpadla. Potom je to už len o správnom uchytení. Jablko uchytíme do oboch rúk a trochu ho potočíme, aby sme zistili, ako sa nám drží najlepšie. Potom už len stačí jablko oddeliť na dve časti tak, aby sa predelilo ako pri krájaní – pozdĺžne popri striedke.

Rýchle lúpanie cesnaku

trikykuchyna6
ytimg.com

Ak chcete, aby bolo lúpanie cesnaku jednoduchšie, vložte ho na 15 sekúnd do mikrovlny. Uvidíte, ako vám to uľahčí život.

Najchutnejšia paprika

trikykuchyna7
twimg.com

Pri nákupe papriky sa pozerajte na jej koniec. Ak vidíte 3 hrbole, jedná sa o „mužský“ rod, a ak uvidíte 4 hrbole, jedná sa o „ženský“ rod. „Ženské papriky“ sú oveľa sladšie a je lepšie ich používať v kuchyni, kým sú ešte čerstvé. „Mužské papriky“ sú žilnatejšie a majú výraznejšou chuť. Sú skvelé ako ingrediencia navyše do rôznych jedál.

Krájanie bez noža

trikykuchyna8
putonyourcakepants

Napadlo vás niekedy na krájanie použiť napnutú niť? Aj niektorí najlepší svetoví kuchári občas krájajú takto.

Šúpanie zemiakov

[youtube mbHeddAnrZs 720 410]

Ak neradi šúpete čerstvé zemiaky, máme pre vás riešenie. Najskôr je potrebné urobiť jeden rez okolo celého zemiaku. Následne zemiaky v hrnci zalejeme horúcou vodou a uvaríme ich. Horúcu vodu vylejeme a zalejeme ich studenou. Potom už len stačí zemiaky vyvliecť zo šupky. Jednoduché, však? Najlepšie to funguje pri nových zemiakoch, ktoré majú tenkú šupku.

Páčia sa vám tieto rady a triky do kuchyne? Určite sa o ne podeľte aj so svojimi priateľkami a zdieľajte tento článok.

Pozri aj: S týmito trikmi do kuchyne zo zošita mojej starej mamy sa vaše varenie vždy podarí

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), brightside.me

Najnovšie články