Vďaka týmto 7 trikom starých materí bude biela farba ešte belšou

Lucia Mužlová

brightside.me

Niektoré triky na čistenie sme vám už priniesli a nájdete ich tu. Dnes sa však budeme venovať niečomu trochu inému. Všetci máme svoje obľúbené šaty, ktoré by sme chceli nosiť hádam donekonečna. Bohužiaľ, nič netrvá večne a veľmi často sa naše, najmä biele kúsky, opotrebujú veľmi rýchlo. Belosť však môžete udržať pomocou týchto jednoduchých trikov. Poznáte ich?

Článok pokračuje pod videom ↓

Odstránenie škvŕn

biela1
brightside.me

Do veľkého hrnca nalejte 2 litre vody a priveďte ju k varu. Vezmite si tri citróny a do hrnca vytlačte šťavu. Do horúcej vody primiešajte jednu lyžicu soli a 1/4 šálky pracieho prášku. Oblečenie namočte do tekutiny asi na 40 minút, dva až trikrát opláchnite v čistej vode a usušte.

Majte na pamäti:
Tento recept je tiež skvelý spôsob ako sa zbaviť škvŕn od potu v oblasti podpazušia a na golieroch.

Ešte belšia biela 

biela2
brightside.me

Nasypte lyžicu jedlej sódy priamo na znečistenú plochu. Rozrežte citrón a polovicou trite škvrnu. Nechajte pôsobiť 15 minút a následne vyperte ako obvykle.
Poznámka:
Táto metóda sa často používa na odstránenie žltých škvŕn od potu pri bielych košeliach. Tiež si môžete vytvoriť pastu z jedlej sódy a citrónovej šťavy, ktorú na špinavé miesta votriete.

Univerzálne bielidlo

biela3
brightside.me

Do litra vriacej vody pridajte dva plátky citrónu. Biele oblečenie vložte do misky či hrnca a nechajte ho namočené cca 40 minút. Po namočení vyperte v práčke.
Užitočný tip:
Citrón je skvelý všestranný čistič a navyše nepoškodzuje tkaniny.

Čistenie delikátneho oblečenia

biela4
brightside.me

Zmiešajte 1/4 šálky pracieho prášku s 1/4 šálky peroxidu vodíka a túto zmes pridajte do dvoch litrov teplej vody. Oblečenie potom namočte vo výslednom roztoku po dobu cca 30 minút. Následne oblečenie dôkladne opláchnite.
Nezabudnite, prosím:
Je nevyhnutné vybrať si kvalitný prací prostriedok. Tento recept je vhodný najmä pre pranie vlny a iných jemných tkanín.

Pre pokračovanie v čítaní stlačne na číslo 2 nižšie..

Najnovšie články