Veľa prášku, či pranie topánok. 6 chýb, ktoré pri praní robíte aj vy a môžete si nimi spôsobiť veľké problémy

Hyriaková Kristína

Foto: unsplash

Pranie je úplne bežná činnosť, ktorú robíme niekoľkokrát do týždňa. Možno však neviete, že niekoľkými chybami, ktoré si ani neuvedomujete, si môžete spôsobiť veľa problémov.

Článok pokračuje pod videom ↓

Bežne pozeráme štítky na oblečení predtým, než ho hodíme do práčky, aby sme predišli tomu, že sa nám oblečenie zničí či pokazí. Niektoré bežné chyby však môžu poškodiť vašu práčku. Portál Huffpost spracoval hneď sedem chýb, ktorým by ste sa mali vyvarovať.

Veľa pracieho prostriedku

Keď použite veľa pracieho prostriedku, neznamená to, že budete mať čistejšie oblečenie. V skutočnosti prostriedok na olejovej báze spôsobuje, že sa hromadí v práčke a senzory prestávajú fungovať. Podľa odborníkov sú potrebné len dve polievkové lyžice pracieho prostriedku. Keď ho budete používať menej, práčka vám vydrží dlhšie.

Foto: pexels

Aviváž a vonné perličky

Vôňa a pocit sviežosti na oblečení sú určite dôležité, avšak môže to byť škodlivé pre vašu práčku. Opäť sa vám môžu pokaziť senzory a hadice. Ak chcete, aby bolo vaše oblečenie mäkké, odporúča sa použiť guľôčku z hliníka do sušičky a pre vôňu nakvapkať esenciálne oleje na guľu z vlny a pridať ju do sušičky.

Malé predmety

Všimli ste si, že niekedy v práčke zmiznú detské ponožky? V skutočnosti sa naozaj môžu stratiť. Skúste ich pred praním dať do vrecka na pranie. Zabráni to tomu, aby malé kusy oblečenia uviazli v častiach práčky.

Nadrozmerné položky

Najnovšie články