Prírodný repelent proti komárom a kliešťom z domácej lekárničky. Potrebovať budete len 2 veci, ktoré má doma každý!

Lucia Mužlová

Leto je síce jedno z najkrajších období v roku, no znepríjemniť nám ho môžu práve otravné komáre. Keď už nás uštipnú, natierame sa chladivým gélom z lekárne alebo si na to dáme našu slovenskú tradičnú Alpu. Alpu pozná každý a skoro každý ju má aj doma. Dnes si prezradíme recept proti komárom a kliešťom, na ktorý sa vám Alpa bude hodiť.

Potrebovať budeme:

  • 100 ml Alpy
  • 15 klinčekov

Postup:

Alpu si najskôr vždy prelejem do nádobky z rozprašovačom. Pridám klinčeky a dobre uzavriem. Nechám takto aj dva dni a tinktúru skladujem v chladničke. Od klinčekov sa trochu zafarbí nahnedo, preto pozor, ak sa budete striekať oblečení. Škvrny som nemala, ale neriskovala by som to. Klinčeky nevyberám z fľaštičky, pretože čím dlhšie sa lúhujú, tým lepšie.

Predtým, ako idem niekam von, sa vždy nastriekam. Je jedno, či večer alebo aj cez deň. Funguje to rovnako dobre na komáre, ale aj na kliešte. Keďže držím sprej v chladničke, je to celkom osviežujúce a tým pádom je tento repelent dva v jednom :). Verím, že sa vám bude tento repelent hodiť. Lepšie ako míňať peniaze na chemické z lekárne alebo drogérie.

 (Lucia M.)

22
Komentovať