Táto šikovná žena vie, ako zmeniť obyčajné jedlo na nezabudnuteľnú slávnostnú večeru. Všetko, čo budete potrebovať je látkový obrúsok a tento návod

romi

Za chvíľu tu máme Vianoce a Nový rok. Už teraz však treba rozmýšľať nad tým, ako vyzdobíme svoj domov, čo budeme piecť, aké bude večerné menu a ako bude vyzerať slávnostný stôl.

Usporiadanie rodinnej večere je náročné a nie vždy je čas myslieť na každý detail. Stačí, ak sa naučíte týchto zopár jednoduchých trikov, ako zložiť látkový obrúsok a váš stôl bude vždy vyzerať slávnostne.

Vianočný stromček

V období Vianoc sa veľmi hodí naučiť sa poskladať obrúsok do tvaru Vianočného stromčeka. Ak máte doma zelený obrúsok, vyhrali ste.

Obrúsok preložíme štyrikrát. Voľné konce zahneme dohora. Otočíme na opačnú stranu a rohy zahneme smerom do vnútra. Otočíme späť a voľné konce zahneme dohora do seba. Na vrch takto vzniknutého stromčeka môžete pripnúť ozdobnú hviezdu alebo mašličku.

pinterest.com

Francúzka obálka

Tento spôsob skladania obrúskov je veľmi obľúbený pri klasickom štýle stolovania. Najčastejšie sa využíva pri obede.

Opäť preložíme obrúsok štyrikrát. Tri voľné rohy ohneme. Následne ich po jednom preložíme naspäť a roh preložíme tak, ako je znázornené na obrázku. Nakoniec ohneme pravú aj ľavú stranu a vložíme príbor.

pinterest.com
pinterest.com

Srdce

V prípade, že hostia sú už za dverami a nemáte veľa času na komplikované skladanie obrúskov, stačí ak sa naučíte tento jednoduchý postup. Zapamätáte si ho na prvýkrát a využiť ho môžete kedykoľvek. Tento spôsob skladania sa najviac hodí na romantickú večeru.

pinterest.com
pinterest.com

Puk ruže

Tento spôsob je nezvyčajný tým, že sa obrúsok vloží do pohára. Najlepšie je použiť pohár na víno. Keď skombinujete dve rôzne farby, budete mať puk aj s listami.

Ak zvolíte červený obrúsok, môžete takto ozdobiť stôl napríklad na Valentína.

pinterest.com

Chryzantéma

Toto je veľmi netradičný a krásny spôsob, ako vytvoriť kvet chryzantémy z papierového obrúska. Nie je to jeden z najľahších postupov, ale stačí trochu tréningu a určite sa ho rýchlo naučíte.

pinterest.com

V jednoduchosti je krása

Na záver je tu niekoľko nenáročných možností. Stačí jednoducho zložiť obrúsok, pridať  drobnú dekoráciu a je to.

pinterest.com
pinterest.com
pinterest.com
pinterest.com

Pozri aj: Brunetky, blondíny, ryšavky traste sa! Toto je 20+ tých najkrajších vlasových trendov od farby až po komplikované účesy

zdroj: babskeveci.sk (Romi K), takprosto.cc