Tento prostriedok, ktorý nájdete v každej domácnosti, mi odporučila pri praní použiť moja babička. Dnes som ho vyskúšala a neviem si ho vynachváliť

Lucia Mužlová

Jablčný ocot je najviac využívaný v prostredí kuchyne. Ale čo tak ho preniesť do svojej práčky? Tento účinný prostriedok na odstraňovanie škvŕn nie je neznámy, používali ho totiž už aj naše staré mamy. Prečítajte si, ako malé množstvo octu môže pomôcť pri praní bielizne.

ocot1
thespruce.com

Jablčný ocot je efektívny pri odstraňovaní škvŕn od tvrdej vody. Pridajte trocha octu do práčky, v žiadnom prípade ho avšak nezamieňajte s pracím práškom.

ocot5
thesurvivalgirl.com

Nalejte pol šálky octu na oblečenie predtým, ako ho vložíte do práčky. Znížite tak pravdepodobnosť výskytu škvŕn na oblečení od mydla alebo pracieho prášku po vypraní.

ocot2
mentalfloss.com

Ak pridáte ocot pri praní detského oblečenia, predídete tvorbe zaparenín na tele dieťatka.

ocot6
healthmeds.org

Pre odstránenie škvŕn od potu, nalejte na postihnuté miesto trocha octu, nechajte pôsobiť a následne vložte oblečenie do práčky.

ocot4
thelaundrywarehouse.com

Ako čistiaci prostriedok môžete používať ocot v kombinácii s lyžicou jedlej sódy.

ocot7
bhg.com

Jablčný ocot môže byť vaším pomocníkom nielen pri čistení oblečenia, ale aj kobercov. Pomocou rozprašovača nastriekajte malé množstvo octu na postihnuté miesto. Nechajte pôsobiť približne po dobu 30 minút. Následne koberec prepláchnite, aby sa odstránili všetky nečistoty.

Pozri tiež: 5 skvelých spôsobov, ako dokonale vyprať biele spodné prádlo, čipku a delikátne materiály bez toho, aby sa poškodili

Zdroj: babskeveci.sk (Bianka Pontyová), takprosto.cc

0
Komentovať