Vianočný stromček už viac nebudete vyhadzovať. Pozrite sa, ako ho môžete využiť aj po sviatkoch

Kristína Hagarová

Foto: unsplash

Po sviatku Troch kráľov väčšina ľudí už svoj vianočný stromček odkladá či v prípade živých stromčekov, vyhadzuje. Na internete sa však objavil geniálny trik, čo môžete robiť so živým stromčekom po Vianociach.

Ako informuje portál The Sun, väčšina ľudí stále živé stromčeky nadovšetko miluje. Neopakovateľná vôňa a pocit hovorí za všetko, no váš živý stromček po sviatkoch nemusí skončiť pri kontajneroch. Jeho časť si môžete uchovať a využijete ho ako skvelý čistiaci a dezinfekčný prostriedok.

Postačia vám len dve ingrediencie

Je to pritom úplne jednoduché. Návod na TikTok nahral Armen Adamjan. Postačia vám len vetvičky zo stromčeka a ocot. Vetvičky si nastriháte na menšie kúsky, dáte ich do sklenenej nádoby a zalejete octom. Počkáte, kým bude tekutina v pohári zlatohnedej farby. Potom precedíte a vylúhovanú tekutinu dáte do prázdnej fľaše s rozprašovačom.

@creative_explained You won’t believe what you can do with a Christmas tree.. 😳🌲 #xmas #christmastree #lifehacks #diy #cleaninghacks #cleantok #cooking #cookingtips #upcycling #wow ♬ original sound – Armen Adamjan

Získate skvelý čistiaci a dezinfekčný prostriedok do kuchyne, na podlahy či toalety. Okrem toho to môžete použiť aj na čistenie vnútra auta, vyčistíte tým prístrojovú dosku či volant. Nielen, že zabije choroboplodné zárodky, váš interiér bude vyzerať čistejšie a bude krásne voňať.