Zabudnite na cibuľové šupky! Nikdy neuhádnete, z čoho je toto prírodné farbivo na vajíčka, ktoré z nich robí magickú dokonalosť

Lucia Mužlová

pinterest

Nedávno sme vám priniesli návod, ako vyrobiť tie najkrajšie veľkonočné vajíčka. Ak sa vám ešte stále máli a chceli by ste v kreatívnej činnosti pred Veľkou nocou pokračovať, pripravili sme si ďalší skvelý návod, ktorý zvládne naozaj každý. Nestojí takmer nič a výsledok je moderný a v interiéri urobí ten správny efekt.

pixabay

Okrem toho, že vajíčka môžete farbiť napríklad pomocou cibuľových šupiek, je tu ďalšia vec z chladničky, ktorá pri farbení funguje dokonale. Červená kapusta nás často hnevá, a to najmä vtedy, keď nám zafarbí ruky alebo drevenú dosku na krájanie. Prečo ju ale nevyužiť na farbenie, ktoré prinesie namiesto vrások úsmev?

Ako na to?

Kapustu si nakrájame a dáme ju do hrnca spolu s pol litrom vody. Privedieme do varu a necháme prebublávať na miernom ohni asi 40-45 minút, aby sa farbivo uvoľnilo. Kapustu vyberieme a do vody pridáme asi 5 PL octu. Vajíčka si medzitým uvaríme, dáme ich do misky a zalejeme ich kapustovým vývarom. Takto ich necháme celé ponorené asi 3-4 hodinky. Čím dlhšie ich necháte, tým intenzívnejší odtieň dostanete. Skvelý nápad, no nie?

pinterest

Ak ich chcete ešte dozdobiť, pofŕkajte ich napríklad odtieňmi zlatej alebo striebornej, prípadne zvoľte nejakú kontrastnú farbu. Na takéto modré vajíčka môžete samozrejme aj maľovať, poprípade vyskúšajte dekupáž.

pinterest
pinterest
pinterest
pinterest

Pozri aj: Vzala som starý prútený košík, ktorý ležal nevyužitý. Za pár eur som vytvorila hotové jarné umelecké dielo, ktoré bude pýchou veľkonočného stola

Lucia