Tieto štandardné funkcie, ktoré má každý meter, ste doteraz nepoznali a mohli vám uľahčiť kopu práce

Lucia Mužlová

Ak chcete by dokonalý domáci kutil, nesmú vám chýbať potrebné nástroje. Medzi také patrí jednoznačne aj meter. Veď bez neho nenamontujete presne ani policu na knihy. Ak ste na to však sami, určite viete, že takéto merania vedia byť zradné.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako používate meter vy? Vedeli ste, že je vyrobený tak, aby vám zjednodušil prácu čo najviac? Tieto pomôcky, ktoré obsahuje, ste doteraz možno nepoznali a je na čase sa s nimi oboznámiť. Vaša práca bude oveľa efektívnejšia a presnejšia, aj keď na ňu budete sami.

Malý kovový háčik má v sebe zvyčajne dieru, ktorá má svoje využitie a slúži na zachytávanie metra o klinec. Taktiež sa tento kovový háčik dá využiť namiesto ceruzky. Tým, že je vrúbkovaný, prípadne rovný a je z kovu, môžete ním zaznačiť začiatočné, či koncové body merania. Tretí trik sa takisto točí okolo kovového háčika. Na začiatku metra háčik nie je vo väčšine príradov úplne upevnený a dá sa posunúť o niekoľko milimetrov dopredu. Nie je to žiadna výrobná chyba, pretože prvý centimeter na zavinovacom metri nie je úplný a keď tento kovový háčik niekde zachytíte a posuniete, dostanete presný centimeter. Určite sa vám už stalo, že ste merali povrch, ktorý bol zakončený rohom a vy ste nevedeli presne určiť jeho dĺžku. Na tento problém môžete využiť telo metra. Stačí, ak si zistíte jeho dĺžku a pripočítate ju k vášmu aktuálnemu meraniu. Všetky triky a postupy nájdete aj v nasledujúcom videu.

[youtube TkoCWUJt10w 720 410]

zdroj: babskeveci.sk

Najnovšie články