Vždy som mala problém vyčistiť kachličky v kuchyni a kúpeľni. Potom som objavila tento trik a po špine niet ani stopy

Mary

Dlaždice a keramická podlaha dnes majú miesto takmer v každej kuchyni, pretože tento materiál je dokonalý. Dodáva miestnosti čistý a elegantný vzhľad a naviac sa skvelo čistí. Sú však škvrny, ktoré idú z dlaždíc dole ťažšie.  

Našli sme pre vás zopár trikov, ktoré dlaždice skvelo vyčistia a pomôžu Vám udržať podlahu vždy lesklú a bez šmúh.

Metóda 1

dlazba 1
sovkusom.ru

Pripravte si nádobu, v ktorej zriedite 4 litre vody, 4 lyžice prášku Boers (možno ho zakúpiť v lekárni alebo v obchode pre záhradkárov), 100 ml otcu a 100 ml tekutého amoniaku. Všetko dobre zmiešajte a môžete začať s čistením. Takto pripravený roztok naneste na dlaždice a čistite špongiou. Týmto spôsobom vyčistíte dlaždice veľmi jednoducho, ostanú lesklé, čisté a bez neželaných šmúh.

Metóda 2

dlazba 2
sovkusom.ru

Na zaschnutú špinu je najlepšie použiť roztok, ktorý si pripravíme nasledovne: zmiešame 0,5 litra vody a 3 lyžice sódy bikarbóny. Do takto pripraveného roztoku namočíme špongiu a môžeme začať čistiť. Ak chcete vyčistiť škáry medzi dlaždicami, použite starú zubnú kefku.

Metóda 3

dlazba 3
sovkusom.ru

Citrón je užitočný pomocník nie len pri varení, alebo kozmetike, je aj skvelým prostriedkom na čistenie. Odkrojte plátok citróna a potrite ním zašpinené miesto (špina od oleja, od omáčky, polievky atď). Po 15 minútach šťava z citróna zmäkčí špinu a pôjde vám ľahko dolu iba s hubkou.

Metóda 4

dlazba 4
sovkusom.ru

Ak máte dlaždice zájdené od oleja alebo inej mastnoty, vyskúšajte použiť kašu, ktorú si pripravíte zo sódy bikarbóny a octu. Keď budete mať túto zmes pripravenú, opatrne ju naneste na zašpinené miesto. Nechajte pár minút pôsobiť a potom len zotrite navlhčenou handričkou, alebo špongiou. Ocot povrchy nielen dezinfikuje ale im aj dodáva žiarivý lesk

Metóda 5

dlazba 5
sovkusom.ru

Ak máte škáry medzi dlaždicami neustále špinavé, použite tento jednoduchý trik: najskôr dlaždice umyte s jedným zo spôsobov, ktoré sme uviedli vyššie a nechajte vyschnúť. Keď máte dlaždice suché, škáry potrite obyčajnou bielou sviečkou. Tento spôsob čistenia je vhodný aj do kúpeľne, kde zvyknú obkladačky plesnivieť.

Tieto spôsoby čistenia môžete použiť aj pri umývaní rúry či mikrovlnky.

Tip na záver: Nie je tiež na zahodenie ak sa v obchodoch pozriete na parné čističe. Sú skvelými pomocníkmi ako na dlažbu, tak na plávajúce podlahy. Dezinfikujú, čistia a zároveň zabíjajú baktérie, ktoré sa na podlahe bežne nachádzajú.

dlazba 6
pinterest.com

Veríme, že tieto tipy Vám upratovanie kuchyne či kúpeľne uľahčia. Vyskúšajte niektoré z nich a samé uvidíte, ako jednoducho vám čistenie pôjde.

zdroj: babskeveci.sk (Marianna), sovkusom.ru

2
Komentovať