Vyrobte si nádhernú 3D vianočnú dekoráciu ako z obchodu len za pomoci desiatových vrecúšok

Lucia Taňkošová

takprosto.cc

S príchodom najočakávanejšieho sviatku v roku by sme nemali myslieť len na zdobenie stromčeka, ale aj na výzdobu nášho interiéru. Tá dokáže potešiť nielen ľudské oko, no taktiež nás na sviatočné obdobie aj správne naladí. Ak vás už nebaví kupovať každý rok zbytočne drahé vianočné dekorácie, potom určite oceníte nasledujúci návod na výrobu nádhernej vianočnej ozdoby. Nezaberie vám viac než päť minút a je taká jednoduchá, že vám s ňou radi pomôžu aj vaše ratolesti.

Článok pokračuje pod videom ↓

Budeme potrebovať:

7 kusov papierových vrecúšok

1 výkres

obojstranná lepiaca páska

lepidlo v tyčinke

ceruzku

nožnice

dierkovač

Postup:

Najprv budeme potrebovať samotnú šablónu. Môžete si ju navrhnúť vy alebo použijete tú našu. Uistite sa však, že veľkosť šablóny je rovnako veľká ako veľkosť papierového vrecúška.

takprosto.cc
takprosto.cc

Šablónu si obkreslíme na všetkých sedem papierových vrecúšok.

takprosto.cc
takprosto.cc

A opatrne vystrihneme.

takprosto.cc
takprosto.cc

Teraz budeme jednotlivé vystrihnuté vrecúška zlepovať dokopy pomocou obojstrannej lepiacej pásky. Na vrecúško nalepíme horizontálne aj vertikálne pás lepiacej pásky, na ktorý prilepíme aj druhé vrecúško.

takprosto.cc
takprosto.cc

To isté opakujeme, až dokým nenalepíme aj posledné vrecúško. Pri každom nalepení vrecúška pritlačte a uistite sa, že držia pokope.

takprosto.cc
takprosto.cc

Ak roztvoríte vrecúška, zistíte, že hviezdu už máme hotovú. Na záver však budeme musieť nalepiť aj dva pásiky vystrihnuté z výkresu, aby sa nám hviezda lepšie predierkovala a aby sa nám hneď nepoškodila.

takprosto.cc
takprosto.cc

Jeden pásik nalepíme pomocou tyčinkového lepidla zvislo na stred prednej strany, druhý na druhú stranu a dobre pritlačíme.

takprosto.cc
takprosto.cc

Po zaschnutí lepidla môžeme hviezdu roztvoriť.

takprosto.cc
takprosto.cc

Na záver si už len dierkovačom urobíme do nalepených pásikov dve dierky a hviezdu môžeme zviazať pomocou motúzika alebo stužky. Môžete však použiť aj zošívačku a strany hviezdy len pripnúť.

takprosto.cc
takprosto.cc

A nádhernú vianočnú dekoráciu máme hotovú.

takprosto.cc
takprosto.cc

Ak túžite po farebnejších variantoch, hviezdy si môžete nastriekať farbou v spreji, či dofarbiť pomocou temperových farieb. Využite rôzne vianočné nálepky, koráliky či dekorácie.

Pre lepšiu predstavivosť si pozrite nasledujúce video:

[youtube cEpjlkOwHhU 720 410]

zdroj: babskeveci.sk (Lucia Taňkošová), takprosto.cc

 

Najnovšie články