Smiali sa mu, keď videli, že má v aute zavesené čajové vrecúško. Keď zistili dôvod, spravili to isté

Lucia Mužlová

takprosto.cc

Zápach v aute je niečo, čo viacerých z nás prenasleduje. Vo väčšine prípadov zápach vzniká v dôsledku nadmernej vlhkosti vo vnútri auta. Mnoho osviežovačov vzduchu je až príliš aromatických a neviem ako vám, ale mne niektoré celkom zapáchajú. A hlavne, samotné voňavky neodstránia samotnú príčinu vzniku zápachu.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako sa teda zápachu zbaviť raz a navždy?

caj2
amazon

Charakteristický zápach vzniká tam, kde je centrum nadmernej vlhkosti. Je tu však niečo, čo nám pri tomto probléme môže pomôcť. Je to napodiv obyčajný suchý sáčok čaju. Vďaka svojim vlastnostiam je obyčajný čaj ideálny pre absorpciu nadmernej vlhkosti a taktiež vás poteší jeho krásna vôňa.

Pravdepodobne sa tu nenájde ani jedna žienka, ktorá by nemala doma vrecko s čajom. Skúste ich použiť ako osviežovač a zároveň aj pohlcovač vlhkosti!

Čajové vrecúško si zaveste napríklad na spätné zrkadlo alebo na háčik, ktorý je určený na zavesenie búnd. Výhodou je, že si môžete vybrať vôňu, ktorú máte najviac radi a okrem toho, jedná sa o prírodný produkt, z ktorého nebudete mať žiadne nevítané alergické reakcie.

caj3
aliexpress

Ak sa vám nepáči predstava čajového vrecúška zaveseného v aute, schovajte ho do nejakej dekoratívnej látkovej taštičky. Momentálne, keď sa vonku ochladilo, v autách je oveľa vlhkejšie prostredie. My sme do auta dali sáčok s čajom asi tak pred týždňom a musím povedať, že sa ráno rosí oveľa menej.

Páči sa vám tento nápad? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach aj so svojimi priateľkami.

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), takprosto.cc

 

Najnovšie články