Stačí vám jednoduchý tip a do kufra sa vám zmestí úplne všetko. Tento trik vás zachráni v poslednej chvíli

Hyriaková Kristína

Foto: unsplash

Balenie a vybaľovanie batožiny je pre mnohých ľudí nočná mora. Často si toho zbalíme veľmi veľa a polovicu vecí nakoniec aj tak nenosíme. Alebo podceníme počasie a akurát tú jednu vec, ktorú by sme potrebovali, nemáme.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ďalším faktorom je aj spôsob, akým sa budeme baliť. Na internete existuje množstvo návodov a najlepšie je, keď si nájdete ten, ktorý vám bude najviac vyhovovať.

Skontrolujte si podmienky

Ešte predtým, než si začnete svoje veci ukladať na posteľ a premýšľať nad tým, čo si vezmete a čo nie, vám jednoznačne radíme skontrolovať si palubný lístok. Na tom máte všetky potrebné informácie ohľadom váhy a rozmerov vášho kufra. Niekedy sa môže stať, že si môžete zobrať aj viac kusov podanej alebo príručnej batožiny, no väčšinou môžete mať len jeden. Všetky tieto informácie by sa mali nachádzať na cestovnom lístku.

Foto: unsplash

Majte systém

Ako sme už spomínali, na internete nájdete naozaj veľké množstvo návodov na to, ako sa zbaliť a ktorý systém balenia je ten najefektívnejší. My by sme radi spomenuli veľmi populárny spôsob, ktorý v súčasnej dobe používa množstvo ľudí hlavne vtedy, keď sa potrebuje zbaliť do malého kufra na viac dní.

Systém 10 na 10

Je to systém 10 na 10. Znamená to, že si zoberiete 10 kúskov oblečenia, ktoré by vám mali vytvoriť 10 outfitov. Môžete si to rôzne prispôsobiť podľa potreby, ale verte tomu, že toto je ten najefektívnejší systém, ktorý môžete použiť a vyhnúť sa tak zbytočnému baleniu vecí, ktoré možno zo svojho kufra ani nevybalíte.

Foto: unsplash

Redukovanie oblečenia

Mnohým ľuďom sa osvedčil systém redukcie oblečenia. To znamená, že si na kôpku poukladáte všetko, čo si chcete zobrať a obsah zmenšíte na polovicu. Áno, je to radikálne a práve preto je to také účinné. Samozrejme, zredukovaním vecí, ktoré si chcete so sebou zobrať myslíme, že si zoberiete o polovicu menej tričiek, šiat, nohavíc a topánok. Napriek tomu, že si myslíte, že to všetko budete nosiť, väčšinou zostanete aj tak verná tomu, v čom sa budete cítiť pohodlne.

Zmestí sa vám všetko?

Keď ste už veci zredukovali presne tak, aby ste mali so sebou len to nevyhnutné, je načase, aby ste sa pustili do samotného balenia. Ak ste o tom ešte nepočuli, prezradíme vám najlepšie riešenie na balenie vecí. Je ním rolovanie. Keď si každú jednu vec, ktorú máte zrolujete, všetko sa vám do kufra bez menších problémov zmestí a nebudete musieť na batožine sedieť, kým ju zavriete. Navyše bude vaše oblečenie oveľa menej pokrčené, čo je taktiež veľké plus.

Foto: pixabay

Jedno do druhého

Dobré je aj to, keď kladiete veci jedno do druhého tak, aby vám nevznikol priestor, ktorý nie je využitý. Osvedčí sa vám to napríklad vtedy, keď si so sebou beriete klobúky. Zároveň si ich takto poistíte pred zničením.

Miesto navyše

Pri balení rozhodne myslite aj na miesto navyše. Je len málo z nás, ktorý idú na dovolenku s tým, že si tam nič nekúpia alebo príbuzným neplánujú doniesť žiadny suvenír. Myslite na to, keď do kufra tlačíte posledné tričko predtým, než celkom praskne. Verte tomu, že z dovolenky budete odchádzať s väčším množstvom vecí, ako na ňu beriete. Preto zopakujeme niečo, čo sme už spomínali a teda si so sebou skutočne neberte veľa vecí.

Najnovšie články