15 geniálnych trikov pre ženy každého veku, ktoré by ste mali využívať každý jeden deň

Banana

Chcete mať krajšie a lesklejšie vlasy alebo vás skôr trápi vaše akné? Neviete si dať rady s celulitídou a líčenie vám nejde od ruky? Riešenie nielen na tieto problémy je až smiešne jednoduché. Skvelé tipy pre každú ženu sú veľkou pomocou pri rôznych činnostiach. Nechajte sa inšpirovať a osvojte si nasledujúce rady, ktoré si iste zamilujete.

Hustejšie a dlhšie riasy

[pit-pin url=“https://sk.pinterest.com/pin/356206651768270044/“ size=“large“]
Nie vždy sa nám podarí kúpiť maskaru, ktorá naše mihalnice perfektne vytočí a dodá im objem. Preto si môžete dopomôcť jednoduchým trikom. Naneste maskaru v tenkej vrstve, potom poprášte si mihalnice detským púdrom naneseným na vatovú tyčinku a následne znova naneste maskaru. Zvodný pohľad s neprehliadnuteľnými riasami je na svete. Efekt znásobíte, ak riasy predtým natočíte.

Lesklé a zdravé vlasy

[pit-pin url=“https://sk.pinterest.com/pin/361625045060642920/“ size=“large“]
Ku krajším, lesklým vlasom bez lupín sa môžete dopracovať aj za pomoci aspirínu. Rodrvte 2 tablety a pridajte k vášmu šampónu. Následne si umyte vlasy ako obyčajne. Po pravidelnom používaní budú vaše vlasy doslova žiariť.

Nechty uschnuté za pár sekúnd

[pit-pin url=“https://sk.pinterest.com/pin/161496336618576424/“ size=“large“]
Častá dilema, pokiaľ sa niekam ponáhľame a nie je času nazvyš. Nalakovať alebo nenalakovať si nechty? Na ich dôkladné uschnutie nemáme čas a pokaziť ich vzhľad zničením vlhkého laku nie je najlepší nápad. Pomocou triku s miskou ľadu môžete mať lak uschnutý už za minútu! Po nanesení laku počkajte minútu až dve a potom vložte prsty do misy s vodou a ľadom. Vďaka ľadovému kúpeľu lak perfektne stvrdne.

Očné kvapky a maskara

[pit-pin url=“https://sk.pinterest.com/pin/463378249140213030/“ size=“large“]
Očné kvapky vám pomôžu ako prevencia pred vysychaním maskary, no zachránia aj vašu suchú a zhrudkovatelú maskaru. Stačí pridať zopár kvapiek do starej maskary a je ako nová.

Levanduľový olej

Pri okúzľujúcom pohľade a krásnych riasach ešte ostaneme. Pridajte trošku levanduľového oleja k maskare a premiešajte. Vďaka oleju budú riasy krásne oddelené a viac lesklé.

Matný efekt a dlhotrvajúci rúž

Po nanesení rúžu pery otlačte do obrúska, aby ste sa zbavili prebytočnej vrstvy. Potom pery poprášte púdrom. Jemná vrstva púdru rúž zafixuje, takže vydrží omnoho dlhšie a nerozotiera sa. Navyše získate obľúbený matný efekt. Na záver prejdite pery rúžom ešte raz.

Lepiaca páska

[pit-pin url=“https://sk.pinterest.com/pin/143481938103850372/“ size=“large“]
Skvelý pomocník pre dosiahnutie perfektného make-upu. Pomôžte si ňou, pokiaľ chcete naniesť peknú neroztrasenú linku alebo nechcete tiene rozprášiť aj pod oči.

Káva pre krajšiu pokožku

[pit-pin url=“https://sk.pinterest.com/pin/75646468720049551/“ size=“large“]
Ak si budete najbližšie pripravovať zalievanú kávu, uvarte si o jednu šálku navyše. Nielen mleté zrnká, ktoré ostanú na dne šálky po dopití, ale i samotná káva má skvelé účinky na našu pokožku. Využite ju ako telový peeling, ktorým odstránite odumreté časti pokožky a zároveň ju i prekrvíte. Vaša pleť bude skutočne žiariť. Ak ku šálke plnej zrniek zo zaliatej kávy pridáte šálku hnedého cukru a šálku olivového oleja, vytvoríte si perfektný zabijak celulitídy! Pár minútová masáž problematických partií trikrát do týždňa robí zázraky.

Zubná kefka na vlasy

[pit-pin url=“https://sk.pinterest.com/pin/30469734959586116/“ size=“large“]
Ak si vlasy tupírujete pomocou hrebeňa, robíte chybu! Obyčajná zubná kefka je k vlasom šetrnejšia a výsledný efekt je oveľa prirodzenejší. Pomocou kefky zväčšíte objem, ktorý následne zafixujte sprejom.

Maskarou proti šedinám a odrastom

So šedinami a odrastajúcou farbou pri korienkoch vlasov môžete zabojovať aj pomocou maskary. Jednoducho ju naneste na problematické miesta a zakryte neželané farebné rozdiely.

Natočte si vlasy ceruzou

View this post on Instagram

FULL VIDEO IS UP ON MY YOUTUBE CHANNEL 💖😀. The link is in the bio ⬆️. Please check it out 🙌🏻. Thank you all so so so so much ❤️. —————————————————- I love creating tight wavy curls with a wooden pencil! If any of you get bored from doing your homework, take your pencil & a hair straightener & try this out lol. *make sure to use a wooden pencil, no mechinal or plastic ones (it'll melt & that won't be good lol 😅💖). #beautyhacks 🤓😀✏️ Thank you guys so much for the positive feedback! You guys are the best 💖🤗😀. —————————————————– Glasses- @sunglassspot —————————————————– 🎼- "this is what you came for" @badgalriri #badgalriri @calvinharris

A post shared by T A N I ✨ G A R C H A (@tani_garcha) on

Ku krásnym kučerám vám postačí obyčajná ceruza a žehlička. Vlasy si obtočte okolo ceruzy a potom zažehlite, čím vytvoríte nádherný efekt a objem.

Suchý šampón zo škrobu

Nemusíte kupovať suchý šampón, postačí vám obyčajný kukuričný škrob. Ak sa vám vlasy pri korienkoch rýchlo mastia, naneste na ne trochu škrobu pomocou štetca a poriadne vmasírujte. Potom škrob vyčešte a rozdiel ihneď uvidíte.

Vlasy bez elektrizovania

[pit-pin url=“https://sk.pinterest.com/pin/396598310907104447/“ size=“large“]
Ak sa chcete vyhnúť statickej elektrine a vlasom ako po potrasení elektrickým prúdom, pomôžte si obyčajným obrúskom. Na kefu dajte vreckovku a upevnite ju gumičkou. Vyhnete sa „elektrizujúcim“ vlasom a navyše jednoducho ostránite vlasy z kefy.

Lak na vlasy

Lak na vlasy môžete využiť prekvapivo aj na vaše chodidlá. Zabránite tak kĺzaniu a vaše nohy v lodičkách nebudú „lietať“.

Aspirínom proti akné

[pit-pin url=“https://sk.pinterest.com/pin/429038301973166619/“ size=“large“]
Proti nepríjemným červeným bodkám sa dá bojovať aj aspirínom. Niekoľko tabliet rozpustite v troške vody a následne naneste napríklad na tvár. Počkajte tri až päť minút a potom opláchnite.

Pozri aj: Odborníci zmenili ženy na nepoznanie! Dokázali, že všetky ženy môžu byť kráľovné a omladnúť minimálne o 10 rokov

zdroj: babskeveci.sk (Jana L)