Roky ste sa ich dopúšťali aj vy. Toto je 7 najčastejších chýb, ktoré robíme počas žehlenia

Hyriaková Kristína

Foto: Andrew Roberts, CC BY 3.0, via Wikimedia Commons

Žehlenie je pre mnohých ľudí nenávidená domáca práca, ktorú odkladajú na poslednú chvíľu. Iní s ním zase nemajú až taký problém.

Článok pokračuje pod videom ↓

Portál Ironreports spísal najväčšie chyby, ktorých sa môžete počas žehlenia dopustiť. O niektorých ste možno ešte netušili, no práve teraz je ten najlepší čas, aby ste to zmenili. Nemusíte sa zamerať len na to, aby ste nosili nekrčivé materiály. Možno úplne stačí, keď sa vyhnete týmto chybám.

Žehlenie príliš suchého oblečenia

Ľudia často robia túto chybu, kedy sa pokúšajú žehliť príliš suché látky, čo nie je múdre rozhodnutie. Je dokázané, že pokrčené miesta sa dajú vyžehliť z mierne vlhkého oblečenia, preto pred žehlením nastriekajte na oblečenie trochu vody.

Foto: unsplash

Nečistenie žehličky

Ľudia často zabúdajú na čistenie naparovacej žehličky. To je jednou z najväčších chýb pri žehlení, pretože plochu jednoducho čistiť musíte. V opačnom prípade môže poškodiť látku vášho oblečenia. Stačí, keď vyskúšate špeciálny čistič.

Nevylievate vodu

Mnohí z nás sú leniví a nevylievajú vodu z naparovacej žehličky. Keď ju však skladujete veľmi dlho, môže dôjsť k poškodeniu a tiež nie je dobré, keď oblečenie naparujete odstátou vodou.

Žehlíte špinavé oblečenie

Je prísne zakázané žehliť špinavé oblečenie. Môže to totižto spôsobiť, že nečistoty na vašom oblečení už jednoducho zostanú. Pred žehlením sa preto musíte ubezpečiť, že je poriadne vyprané.

Foto: unsplash

Príliš vysoká teplota

Asi je vám jasné, že príliš vysoká teplota oblečeniu nerobí príliš dobre a môže ho poškodiť. Dávajte si veľký pozor na to, aký materiál a akú teplotu volíte.

Žehličku nechávate pripojenú k elektrike

Ďalšia najčastejšia chyba, ktorú ľudia často robia, je to, že nechávate žehličku zapojenú v elektrike. Jasné, že je to skôr z bezpečnostného hľadiska, aby ste vy, vaše dieťa alebo domáci miláčik nestiahli žehličku na zem, no vždy je dobré si to pripomenúť.

Foto: unsplash

Začínajte s jemnými látkami

Najprv začínajte si jemnými látkami. Ak potrebujete žehliť veľa oblečenia naraz, choďte na to logicky a začínajte s jemnými látkami a nízkej teplote. Ľudia toto nikdy neberú vážne, no potom to tak aj vyzerá.

Najnovšie články