Prúžky papiera obmotala okolo drevenej špajdle a vďaka špeciálnemu postupu vytvorila niečo, čo zvládne vyrobiť každý bez rozdielu veku

Lucia Mužlová

Foto: pinterest

Papierový filigrán alebo aj quilling je špeciálna technika kreatívneho tvorenia, ktorú si zamilujete. Ručné práce sú skvelým prostriedkom, kedy sa môžete po náročnom dni v práci odreagovať a navyše vytvoriť niečo krásne a naozaj úžasné. Ja som sa s touto technikou stretla na tvorivých dielňach, kde z papiera vyrábali aj tí najmenší. Dnes vám prinášame návod, ako na to.

Budete potrebovať:

drevenú paličku alebo ihlicu

farebné prúžky papiera široké 3 až 7 mm

lepidlo

nožnice

Postup:

Prichyťte si prúžok papiera dvomi prstami. Koniec zahnite tak, aby vám vznikol oblúčik ako na obrázku. Zahnutú špičku ľahko pridržíte pri špajdli a začnete obmotávať. Špirála by mala byť pevná. Použiť môžete tiež špeciálny nástroj na navíjanie, no ak ho nemáte, postupujte podľa tohto postupu.

Ak je priemer špirály väčší ako 3 milimetre, môžete špajdľu odstrániť a ďalej pokračovať v obmotávaní bez nej. Je to veľmi podobné ako keď zmotávate krajčírsky meter. Keď prsty povolíte, špirála bude držať svoj tvar. Konce zalepíme lepidlom.

Keď špirálu stlačíte a vytvarujete, môžete získať aj takéto nádherné kvapky. Vytvoriť sa dajú skutočne všelijaké tvary, len treba vedieť, ako na to. Prepojte viacero špirál, viacero farieb a vyrobte krásne obrazce. Teraz sa spolu pozrieme na pár inšpirácii, čo vy na to?

Pozri aj: Pre tento úžasný nápad vzala prázdnu fľašu od vína a kuchynskú soľ. Keď mi ukázala, čo vytvorila, okamžite som sa pustila do výroby aj ja!