Neuveríte, akým spôsobom by ste mali skladovať kávu. Aby sa vám nepokazila, mali by ste udržať tento postup

Dana Kleinová

Foto: Pexels

Možno kávu skladujete v komore, možno v kuchyni. Pravdepodobne vám ani nenapadlo, že si môžete spraviť väčšiu zásobu bez toho, aby ste sa museli obávať o jej záruku. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informuje portál Coffee Bros, hoci ohľadom toho existujú rôzne mýty, naozaj môžete držať kávu aj v mrazničke. Ostane tak oveľa dlhšie čerstvá a nemusíte sa báť, že stratí svoju autentickú chuť či vôňu. Kto tvrdí opak, jednoducho nedodržiava správny postup. Ak však dodržíte tieto kroky, vaša káva ostane čerstvá a jej chuť sa nestratí.

Foto: Pexels

Ako skladovať kávu v mrazničke

Skladovanie kávy v mrazničke je najlepšie najmä vtedy, keď si kúpite čerstvo upražené zrná v kaviarni, no môžete to urobiť aj s akoukoľvek inou kúpenou kávou. Dôležité je, aby sa k vašej káve nedostal vzduch. Preto je potrebné, aby ste ju skladovali vo vzduchotesnej nádobe. Použiť tiež môžete vrecúško, ktoré sa dá vákuovo uzavrieť.

Kávu tiež nesmiete skladovať vo veľkom množstve. Keď si kúpite napríklad kilové balenie, rozdeľte ho do viacerých dávok. Napríklad toľko, aby vám to vydržalo na týždeň.

Čo je však najdôležitejšie, keď kávu vyberiete z mrazničky, nesmiete ju hneď otvoriť. Ak nenecháte zrnká kávy najprv rozmraziť na izbovú teplotu, vlhkosť a príval vzduchu spôsobia, že vaša káva bude nepoužiteľná a všetka snaha, ktorú ste urobili, aby ostala čerstvá, vyjde navnivoč.

Odborníci zároveň odporúčajú, aby ste takto nemrazili všetku kávu. Túto metódu odporúčajú napríklad vtedy, keď vám niekto kávu podaruje a vy jej náhle máte príliš veľa. Káva sa v mrazničke totiž neodporúča skladovať dlho, a preto by ste mali väčšie množstvá kávy skladovať rôznymi spôsobmi.

Najnovšie články