15 trikov a tipov, vďaka ktorým budete vyzerať úžasne každý deň

Lucia Mužlová

Existuje mnoho nepríjemných situácií, do ktorých sa môžeme dostať. Napríklad keď vlaky štrajkujú práve vtedy, keď máte dôležitú schôdzku, alebo si až na druhý deň všimneme, že sme ulicami chodili s cenovkou na novom svetri. Aby ste sa v živote vyhli týmto zbytočným, povedzme trapasom a situáciám, vyskúšajte tieto vychytávky, ktoré by vám mohli zachrániť život v tom správnom momente.

Článok pokračuje pod videom ↓

Nájdite správnu veľkosť džínsov bez skúšania

hacky1
youtube.com

Existujú dva spôsoby, ako odhadnúť ideálnu veľkosť džínsov. Prvý je, že dva konce pásu dáte okolo krku. Druhý spôsob je taký, že pás odmeriate od lakťa po zovretú päsť. Vyskúšajte, naozaj to funguje.

Semišové topánky bez škvŕn

hacky2
wizzed.com

Škvrny zo semišových topánok odstránite pomocou suchého krajcu chleba.

Aby oblečenie nebolo po žehlení pokrčené

hacky3
Africa Studio

Ak vyžehlíte nejaký kus oblečenia, nechajte ho najskôr vychladnúť. Ak by ste si ho obliekli ešte teplé, začne sa krčiť.

Ak je vaša žehlička pokazená..

hacky4
instructables.com

Ak máte možnosť, zaveste vaše oblečenie v sprche, zatiaľ čo sa budete sprchovať. Nie je to také dokonalé ako so žehličkou, ale lepšie ako nič. Para odstráni pokrčené miesta a oblečenie bude vyzerať lepšie.

Ako čistiť kožené topánky a doplnky

hacky5
SabOlga, Serge Gorenko

Ako nosiť džínsy s členkovými topánkami

hacky6
babble.com

Nie vždy je nutné si džínsy zastrkovať do topánky. Častokrát to vyzerá skôr zle ako dobre. Toto „kombo“ bude vyzerať dobre, ak džínsy tesne nad koncom topánky vyhnete. Inšpirujte sa obrázkom.

Ako opraviť roztrhnuté džínsy

hacky7
Ruslan Kudrin, Peter Kai, Yeko Photo Studio

Diera na džínsoch nie je dôvod na to, aby ste ich hneď vyhadzovali. Skúste použiť jeden z týchto nápadov. Vyzerá to, ako keby ste mali úplne nové džínsy však?

Oprava zaseknutého zipsu

hacky8
cos.h-cdn.co

Zasekol sa vám zips? Naneste trochu vazelíny alebo mydla.

Keď sa sveter zachytáva..

hacky9
theartofdoingstuff.com

Tu je návod, ako opraviť vyčnievajúce nitky na svetri. Čo keď ale práve nie ste doma a potrebujete ich odstrániť hneď? Stačí ak z druhej strany použijete napr. háčik z náušnice, zachytíte nitku a prevlečiete ju naspäť.

Podprsenka a večerné šaty

hacky10
extrapetite.com

Predstavte si, že ste si kúpili šaty, topánky, našli ste perfektnú kabelku, krásne ste si všetko obliekli a potom sa pozreli do zrkadla a zistili, že vám trčí podprsenka. Ak nemáte čas ísť si rýchlo kúpiť novú, vyskúšajte tento návod, ktorý vám pomôže k tomu, aby ste večer vyzerali dobre a zároveň sa dobre aj cítili.

Ako si ľahko zapnúť náramok

hacky11
wikihow.com

Ak momentálne nie je nikto doma, kto by vám pomohol so zapínaním náramku a vás to už naozaj nebaví skúšať po stý krát, vyskúšajte tento užitočný trik. Stačí, ak si jednu stranu prilepíte lepiacou páskou a potom už bude zapínanie ľahké.

Očistite gumovú podrážku vašich topánok

hacky12
pinterest.com

Ak chcete, aby aj gumená podrážka na vašich teniskách vyzerala ako nová, vyčistite ju pomocou odlakovača.

Aby nám topánky nesmrdeli

hacky13
thehomemadeexperiment.com

Dva čajové sáčky v každom páre obuvi a skvelý dezodorant na topánky je hotový. A medzi nami, je oveľa účinnejší ako tie, ktoré kúpite v obchode.

Predĺžte životnosť vašeho obľúbeného svetra

hacky14
pinterest.com

Pletené oblečenie je väčšinou ťažké a ak ho vešiate na obyčajné vešiaky, často úplne zmení svoj tvar. Vyskúšajte vešiak, ktorý má oblé rúčky, alebo si radšej pletené svetre skladajte.

Dajte podpätkom druhú šancu

hacky15
wobisobi

Ak chcete topánky vyhodiť len preto, že majú zničený opätok, nerobte to. Dajte im druhú šancu, zapojte kreatívne myslenie a vytvorte si úplne nový pár.

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), brightside.me

Najnovšie články