Teraz už starý sveter nikdy nevyhodím! Skúsila som návod od kamošky a vyrobila som si túto fantastickú vec na zimu!

Monizz

Recyklujme. Je to najlepší spôsob, ako urobiť niečo dobré pre životné prostredie aj pre svoju peňaženku. Táto mamička popustila uzdu svojej fantázii a zo starého svetríka svojej malej dcérky, ktorej už bol malý, si vyrobila takéto úžasné zimné papučky. A sychravé jesenné dni sa môžu začať!

Článok pokračuje pod videom ↓
takprosto.cc

Originálne kúsky si môžete doma zhotoviť prakticky z čohokoľvek, z čoho už vaše deti vyrastú, čo ste obnosili a vo vašej skrini už na to niet miesta alebo jednoducho z vecí, ktoré by ste síce radi podarovali, no nik by ich už nechcel. Dnes vám ukážeme návod, ako si vyrobiť teplé papuče napríklad zo štrikovaného svetra.

Zimné papučky

Na takéto papučky budete potrebovať len niekoľko vecí:

starší sveter

plsť alebo hotové stielky (rozmer cca 20x30cm)

lepenku alebo tvrdý papier o veľkosti A4

ceruzku

nožnice

obojstrannú lepiacu pásku

ihlu a niť

krajčírsku kriedu

šijací stroj (iba ak ho máte)

Postup:

Stielky do papúč vás vyjdú lacnejšie a uľahčia vám aj prácu, ak si ich kúpite hotové a nebudete ich vystrihovať z veľkého kusu plsti. Ako prvé si na lepenku alebo tvrdý papier obkreslite veľkost svoho chodidla a vystrihnite šablónu.

takprosto.cc
takprosto.cc

Podľa šablóny si rovnakú veľkosť vystrihnite aj z plsti alebo hotovej stielky. Budete potrebovať 4 rovnaké vložky veľkosti vášho chodidla. Vystrihnite si teda 4 kusy.

takprosto.cc
takprosto.cc

Odložte ich nabok a pustite sa do svetra. Šablónu z lepenky obkreslite pomocou krajčírskej kriedy aj na sveter. Vystrihnite si ich v počte 2 kusy, ale nezabudnite, že k nim musíte pridať asi 3 cm po okrajoch!

takprosto.cc

Na spodnú stranu plstených šablón nalepte kúsky obojstrannej lepiacej pásky a prilejte ich na prednú stranu tkaniny. To isté urobte s ďalšími dvoma plstenými vložkami z vnútornej strany svetra, no dbajte na to, aby boli vložky na rovnakých miestach! Oddeľovať by ich mala len tkanina svetra.

takprosto.cc
takprosto.cc

Teraz vložky k svetru prišite. Jednoduchšie je to pomocou šijacieho stroja, no dá sa to aj ručne.

takprosto.cc

Ak ste dno zošili, pripravte sa na to, že ideme robiť vrchnú časť. Odmerajte si približne 13cm, pričom začínajte od manžety rukáva. Postupujte presne podľa obrázku.

takprosto.cc

Manžetu zošite, aby v nej nebola diera a vznikla vám akási „ponožka“. Zošitú časť nechajte tak a otvorenú si obstrihnite podľa oblúka na vašej nohe. Iba približne. Potom tieto kusy prišite k okraju spodnej časti papuče tak, ako vidíte na obrázkoch.

takprosto.cc
takprosto.cc
takprosto.cc

Teraz opatrne zošite spodnú časť papuče v mieste, kde sa stretáva so zošitou manžetou svetríka. Potom urobte to isté niekde v polovici medzi manžetou a vrcholom. Mala by vám vzniknúť takáto vlnovka. Teraz sa pokúste všetko zošiť precízne z vnútornej strany, aby vám švíky nevytŕčali zvonka. Vrch papuče by ste tak mali mať hotový.

takprosto.cc
takprosto.cc
takprosto.cc

Presuňte sa k päte a do svetra urobte dva rezy po oboch stranách päty. Mali by ste zastrihnúť tak, aby zárezy končili len niekoľko milimetrov pred začínajúcou stielkou.

takprosto.cc

Dve krajné časti zošite tak, ako vidíte na obrázku, potom k nim preložte strednú časť a prišite ju tiež.

takprosto.cc
takprosto.cc

Odrežte spodné okraje svetra a prispôsobte ich šírku šírke papuče. Lepiacou páskou ich oblepte okolo celého obvodu papuče a potom nenápadne zošite v miestach, kde to nie je vidno, teda ideálne zospodu o plsť a zvrchu o vnútorný lem.

takprosto.cc

Papuče sú hotové!

takprosto.cc

Vyskúšate? Dajte nám vedieť v komentároch.

Pozri aj: Rozchod Brada Pitta a Angeliny Jolie je definitívny. Brad si našiel novú lásku, ktorej vek šokoval všetkých!

zdroj: babskeveci.sk (M), takprosto.cc

Najnovšie články