Na Slovensko mieri prvé sneženie. Pozrite si, kde všade môžete očakávať snehovú pokrývku

Kristína Hagarová

Foto: pixabay

Na Slovensko mieri prvá vlna výraznejšieho sneženia, ktoré zamieri aj do nižšie položených miest a obcí. Samozrejme, najviac snehu napadne na horách. Slovensko čakajú aj mrazy.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informuje portál Imeteo, momentálne počasie je oblačné až zamračené, no napriek tomu nadpriemerne teplé. Keďže vzduch je vlhký, ráno si môžeme všimnúť aj hmly. Jesenné počasie sa však stane čoskoro minulosťou a prichádza zima. Do našej oblasti mieri zásadná zmena a teploty sa dostanú do teplotného priemeru.

Prichádza ochladenie

Okrem ochladenia sa niektoré oblasti Slovenska dočkajú aj prvých snehových vločiek. Počasie sa na Slovensku začne meniť už počas nasledujúcich hodín. Príde tlaková níž a najviac zrážok príde štvrtok a v piatok, kedy príde aj chladný vzduch. Dažďové prehánky sa začnú meniť na snehové, a to aj v nižších oblastiach.

Snežiť bude hlavne v týchto oblastiach

Najvýraznejšia zmena nastane až v piatok. Tlaková níž začne prúdiť k nám a prinesie nielen mrazy, ale aj sneženie. To dorazí predovšetkým do severných a východných oblastí Slovenska. Práve tu by malo byť najchladnejšie a dočkajú sa taktiež aj prvého snehu. Už v noci zo stredy na štvrtok klesne hranica sneženia na 500 metrov. Sneh tak príde hlavne na Oravu, Liptov, Spiš a severovýchod.

FOTO TASR – Vladimír Mièek

Veľa snehu vtedy zatiaľ nepríde, ale zmení sa to v priebehu piatku a víkendu, kedy prídu výrazné snehové zrážky. Tie sa očakávajú z piatka na sobotu na viacerých miestach nášho územia. Ako uvádza portál, na severe a východe bude najchladnejšia vzduchová hmota a v týchto oblastiach bude najnižšie ležať hranica sneženia. Snežiť by malo prevažne od výšky 500 metrov, no nie je vylúčené, že najmä v noci z piatka na sobotu klesne hranica sneženia klesne.

Viac správ o počasí nájdete na imeteo.sk