10 tipov, ako si poradiť s podprsenkou, ktoré ocení každá žena, ktorá ju nosí. Za radu č. 7 mi kamoška ďakovala najviac!

katka

Podprsenka. Veľký pomocník, no občas aj veľký nepriateľ. Napríklad vyčnievajúca kostica nie je nič príjemné… Každá z nás si užíva momenty, keď príde domov a môže ju konečne „zhodiť“. Názory na ňu sa rôznia. Niekto tvrdí, že bez nej naše prsia trpia a iní zas, že trpia v nej. Ťažko povedať. No ak patríte k ženám, ktoré si bez podprsenky nevedia predstaviť každodenný život, prinášame vám pár trikov, ktoré vám pomôžu rýchlo vyriešiť malé, no napriek tomu niekedy skutočne nepríjemné problémy s našou podprsenkou.

Neviditeľné ramienka

Poznáte to. Náhodou vbehnete do obchodu, uvidíte tričko, ktoré vám padne do očí a ešte viac vám padne na dnešnú večeru, alebo záťah s priateľmi. Vidíte, kúpite, idete domov. Celé natešené. Večer pred zrkadlom už také natešené nie ste. V tej rýchlosti ste si neuvedomili, že do vášho nového topu nemáte vhodnú podprsenku. Vidno vám totiž ramienka. A špeciálne dámy s väčším poprsím vedia, že je dosť riskantné vyraziť niekam s podprsenkou bez ramienok. Ak sú ramienka odopínateľné, stačí ich prekrížiť a vec vybavená. Ak však nie sú, stačí vám len malá spinka. Tou si na chrbte ramienka môžete zopnúť a je po probléme.

takprosto.cc

Kostica

Bez kostice by podprsenka nedržala správny tvar a strácala by svoj účel. Občas sa však stane, že sa látka prederie a kostica z nej vytŕča, čo je ako samy určite viete, maximálne nepríjemné. Ak sa so svojou obľúbenou podprsenkou nechcete rozlúčiť, použite tento malý trik – intímka. Nastrihajte intímku na požadovane veľké kúsky a oblepte nimi poškodené časti.

takprosto.cc

Oveľa častejší prípad je, že sa kostica prederie z látky na okraji. Na mieste medzi prsiami. V tom prípade môžte použiť obyčajnú náplasť na malé ranky. Šikovné, neviditeľné a vyhnete sa tým neustálemu naprávaniu vyčnievajúcej kostice v spoločnosti, čo nie je nič príjemné.

takprosto.cc

Holý chrbát

V prípade, ak sa rozhodnete pre šaty alebo tričko s odhaleným chrbtom a nemáte po ruke podprsenku bez ramienok, na ktorú sa môžete spoľahnúť, zvoľte tú s ramienkami a jednoducho ich „ukryte“. Ak sú ramienka odopínateľné, jednu stranu pripnite v zadu naľavo, potiahnite ramienko popod prsia vpredu a zapnite ho taktiež v zadu na pravej strane. Nie len že ramienko skryjete, ale spevníte tým celú podprsenku. No a nemusíte sa báť, že by správne nedržala.

takprosto.cc

„Zarezané“ ramienka

Každá to poznáme. Špeciálne, ak sú ramienka čipkované, alebo zo syntetickej a hryzavej látky. Po pár hodinách sa nám zarežú do pokožky tak nepríjemne, až je to občas neznesiteľné. V tomto prípade sú šikovným riešením silikónové podložky. Umiestnite ich na miesto, ktoré máte podráždené a svojej pokožke doprajete okamžitú úľavu.

takprosto.cc

Športová podprsenka

Ak neplánujete veľkolepú udalosť, alebo spoločenský program, kde sa vyžaduje špeciálny typ podprsenky, siahnite po tej športovej. Je ideálna. Je najpohodlnejšia a ak ste športovkyňa, po cvičení ju môžete „oprať“ priamo na sebe. V sprche. Je to ešte lepšie a dôkladnejšie, ako keby ste ju oprali v práčke.

takprosto.cc

Sušenie podprsenky

Ak sa ponáhľate a potrebujete podprsenku naozaj urgentne vysušiť, použite sušičku na ovocie. Áno vážne. Je to dokonca veľmi šikovný spôsob. Podprsenka si udrží si tvar a farbu. V žiadnom prípade ju nenechajte sušiť prevesenú na batérii v kúpeľni alebo radiátore, pretože vám časom úplne zažltne. Môžete si tiež rozložiť uterák a položiť ju naň. Týmto spôsobom si taktiež zachová tvar a vydrží vám dlhšie.

takprosto.cc

Šaty s hlbokým výstrihom na chrbte

Ak potrebujete podprsenku upraviť do tohto typu šiat, postačia vám elastické gumy potrebnej veľkosti. Spojovací prvok z nich vykúzlite raz dva. A potom ich už len pripevníte spôsobom, ako vidíte na obrázku.

takprosto.cc

Hlboký výstrih

V prípade hlbokého výstrihu, v ktorom vám vidno okraje podprsenky, a tá nie je práve najkrajšej alebo zhodnej farby, ju jednoducho prekryte kusom peknej čipkovanej látky.

takprosto.cc

Uloženie podprsenky

Podprsenku nekrčte, ani nelomte na polovicu. Stratí tým tvar a vy vaše vyhodené peniaze. Najideálnejšie je vyhradiť si na podprsenky aspoň jeden alebo dva vešiaky. Podľa počtu samozrejme.

Správna veľkosť

Pri správnej veľkosti nejde len o košíky, ale aj o obvod. Aby ste sa vyhli nepohodliu a podprsenka mala ten správny efekt, mali by ste medzi sponu na zapínanie a chrbát vmestiť dva prsty. Ani viac, ani menej.

takprosto.cc

 (Katka), takprosto.cc