Workshop na výrobu krásnej vesty pod kolená: Keď som sa odvážila a dala si ju na seba, závideli mi ju všetky moje priteľky

Lucia Mužlová

Krásna teplučká vesta od kolená by sa mohla stať vašim favoritom na jeseň, zimu a jar. Pochodujte s dobou. Je praktická a má jednoduchý strih a čo je asi najlepšie, zvládnete si ju ušiť doma aj vy. Hodí sa dámam v každom veku a farebné prevedenie je len a len na vás. Pozrime sa, ako si ju vyrobiť.

Článok pokračuje pod videom ↓
vesta1
takprosto.cc

Šitie síce môže byť zdĺhavé a môže trvať dokonca aj tri hodiny. Ak ste však už niekedy držali v ruke ihlu a niť, pôjde vám to určite od ruky.

Aký materiál si zvoliť?

vesta2
takprosto.cc

Zvoľte materiál podľa ročného obdobia. Ak je zima, vyberte si hrubšiu tkaninu, strednú hustotu tkaniny, ktorá obsahuje 50% bavlny a 50% polyesteru, to bude určite tá lepšia voľba. Pokiaľ chcete takúto vestičku využiť na jar, či jeseň, zvoľte tenší materiál, niečo podobné ako plášťovinu. Pre veľkosť 42 a teda XL budete potrebovať látku, ktorá bude mať priemer cca 140 cm. Ak chcete, aby bola vesta dlhšia, zvoľte priemer napríklad 170, viac už ale nie.

Takto by mal vyzerať váš vzor, podľa ktorého sa budete riadiť. Nezabudnite na otvori na ruky.

vesta3
takprosto.cc

Látku vystrihnite, najlepšie tak, že ju zložíte len na polovicu a vystrihnete podľa makety, ktorá bude tiež zložená na polovicu a dobre prežehlite.

vesta4
takprosto.cc

To je v skutočnosti celá práca. Ak je látka z materiálu, ktorý netreba prešívať, máte hotovo! Ak však máte šijací stroj, prípadne vám to s ihlou a niťou ide od ruky, môžete okraje a otvori na ruky prešiť. Stačí ohnúť, prevrátiť a zošiť.

vesta5
takprosto.cc

Ak chcete vestu stiahnuť v páse, ušite si opasok z tej istej látky. Stačí ak si vystrihete hrubší pás, ktorý prehnete na polovicu a prešijete. Skvele bude fungovať aj širší kožený opasok v kontrastnej farbe.

vesta6
takprosto.cc

Ako sa takáto vesta nosí? Možností je veľa, len sa pozrite!

vesta9
takprosto.cc

Toto je skvelý a praktický návod, ktorý sa vám verím bude páčiť. Dokonca vyzerá skvele na akejkoľvek postave. Ak chcete zmenšiť alebo zväčšiť veľkosť makety, stačí, ak zväčšíte alebo zmenšíte priemer priamky kruhu.

vesta8
takprosto.cc

Zdieľajte tento článok, pretože iste poznáte ženy, ktoré sa do tohto návodu absolútne zbláznia, rovnako ako my.

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), takprosto.cc

 

 

 

Najnovšie články