Návod na šumivé bomby do kúpeľa krok za krokom: Vyrobte svojim blízkym na Vianoce skvelý darček

Lucia Mužlová

somethingturquoise.com

Ako už všetci viete, Vianoce sú za rohom a ja osobne milujem tú atmosféru, ktorá sa aspoň u mňa začína už 1. decembra. Vianoce. Štedrý deň. Každý z nás sa vždy poteší, keď si pod stromčekom nájde vytúžené darčeky. Čo však v prípade, že chcete obdarovať niekoho Vy a neviete si rady alebo vám nevyšiel rozpočet?

Článok pokračuje pod videom ↓

V nasledujúcom návode si ukážeme, ako rýchlo a lacno vyrobiť darček pre kamarátku, maminu, tetu, jednoducho pre všetkých, ktorých máte radi. Odskúšané nami a je to fakt „bomba“.

šumivé bomby1
facebook.com

Šumivé bomby. Úžasný darček pre všetkých milovníkov dlhých a hlavne voňavých kúpeľov. Úžasné je, že vás okamžite nabijú energiou a tiež môžete ulahodiť aj svojmu nosu a vybrať si vôňu, ktorú máte najradšej.

Na výrobu budeme potrebovať:

2 hrnčeky sódy bikarbóny

1 hrnček kyseliny citrónovej

1 hrnček soli do kúpeľa alebo morskej soli (hrubozrnnej)

3 lyžice oleja (olivový, kokosový, mandľový)

1 lyžicu vody

Postup:

Prvým krokom je, že si na ruky navlečieme ochranné rukavice, ktoré zakúpime v drogérii, alebo bývajú často pribalené napríklad k farbám na vlasy. Zvolíme si stredne veľkú nádobu, kde postupne zmiešavame suroviny.

šumivé bomby 3
somethingturquoise.com
šumivé bomby 5
somethingturquoise.com
šumivé bomby 7
somethingturquoise.com

Predtým, ako pridáme vodu, môžeme do zmesi pridať rôzne vonné oleje, poprípade nadrobno nasekanú levanduľu, materinu dúšku, mätu priepornú, lupene ruží, každý to, čo mu vonia, čo sa mu páči. Ak chcete, aby boli vaše šumivé bomby farebné, môžete pridať potravinárske farbivo, alebo jednoducho pridať soľ do kúpeľa, ktorá už bude zafarbená. Keď do zmesi pridáme vodu, vymiešame hmotu podobnú hutnejšiemu cestu. Vodu pridávame opatrne, po kvapkách alebo rozprašovačom.

šumivé bomby 6
somethingturquoise.com

Pokračovanie nájdete na ďalšej strane…

Najnovšie články