Keď som si kupovala v obchode soľ do kúpeľa, vôbec nevoňala. A tak som si spravila vlastnú

Lucia Mužlová

Radi tvoríte svoje vlastné domáce výrobky? Potom vás určite poteší dnešný článok, kde si povieme, ako vyrobiť voňavú soľ do kúpeľa s levanduľou. Ak máte radi teplú vaňu, do ktorej si pridáte rôzne soli či oleje, určite vyskúšajte tento návod. Levanduľová vôňa je jedna z najkrajších vôní a nepoznám nikoho, kto by ju nemal rád. Ak chcete vždy vyzerať a pôsobiť úžasne, určite nevynechajte návod na ten najlepší cop, vďaka ktorému budete vyzerať skvelo.

Článok pokračuje pod videom ↓
levandulovasol1
utry.it

Levanduľa pôsobí upokojujúco a pomôže vám zbaviť sa únavy, prípadne aj bolesti kĺbov a hlavy po dlhom dni v práci. Navyše môžete túto soľ niekomu darovať ako darček. Určite tým potešíte každú jednu ženu. Tento, nazvem to recept, je veľmi jednoduchý a nepotrebujete na jeho výrobu príliš veľa vecí. A ešte jeden tip pre vás. Túto soľ môžete použiť aj namiesto peelingu.

Budete potrebovať:

1 hrnček Epsomskej soli (alebo hrubozrnnej, napríklad himalájskej soli)

1/2 hrnčeku morskej soli

2 lyžice sušenej levandule

10 kvapiek levanduľového esenciálneho oleja.

Čo je to Epsomská soľ?

Epsomská soľ je známa vďaka svojím liečivým účinkom. Je známa už od 17. storočia a má blahodarné účinky nielen na zdravie, ale aj krásu. Dokáže vám pomôcť s bolesťou, kožnými problémami, nervovým systémom, uvoľňuje napätie a má aj detoxikačné účinky. Ak máte problém so spánkom, práve táto soľ môže byť skvelým pomocníkom. Pomáha aj pri zvýšenom krvnom tlaku, krvných zrazeninách, či kŕčových žilách.

Postup:

Vo väčšej miske postupne zmiešajte všetky ingrediencie.

levandulovasol3
utry.it

Pre dlhšiu výdrž vysypte zmes do sklenenej uzatvárateľnej nádoby. Dobre urobíte, ak soľ necháte pár dní „odpočívať“ na chladnom mieste mimo slnečného žiarenia.

levandulovasol4
utry.it

Tým, že sa bylinky „vylúhujú“, bude mať soľ ešte lepšie účinky ako keď ju použijete čerstvo urobenú.

Pri kúpeli:

Do horúcej vane prisypte 6 lyžíc soli a v teplej vode relaxujte aspoň 20 minút.

Ako peeling:

Zmiešajte potrebné množstvo levanduľovej soli s olivovým olejom. Jemne premasírujte pokožku, vyhnite sa citlivým oblastiam ako je okolie očí. Letnou vodou telo opláchnite.

levandulovasol6
utry.it

Celý dom bude krásne prevoňaný levanduľou a vy budete dokonale oddýchnuté a navyše sa vám poďakuje aj vaša pokožka. Nezabudnite, že peeling by ste na pokožku nemali používať viac ako jedenkrát do týždňa. Inak si môžete pokožku podráždiť, čo určite nechcete. Ak by vám peeling na pokožku nerobil dobre, používajte levanduľovú soľ len do kúpeľa. Niektoré tipy pokožky nemajú rady hrubozrnný peeling, ale každá z nás je iná a každej z nás vyhovuje niečo iné.

levandulovasol5
utry.it

Ak by vás nezaujala levanduľová vôňa, môžete použiť aj iné bylinky, ako napríklad materinu dúšku, sviežu mätu, alebo rozmarín. Ak chcete soľ trochu ozvláštniť, zakúpte si v obchode aj prírodné farbivo a pár kvapiek nakvapkajte už pri príprave. Soľ sa zafarbí a bude vyzerať ešte atraktívnejšie.

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), utry.it

Najnovšie články