Na pestovanie cibule nepotrebujete pôdu. Kartón od vajíčok položila do vody a po pár dňoch sa stalo niečo, čomu nebudete veriť

Lucia Mužlová

parnikiteplicy

Ak nemáte záhradku, no máte radi čerstvú zeleninu a uvažovali ste nad tým, ako ju vypestovať, máme pre vás jeden skvelý tip. Vďaka tomuto návodu si mladú jarnú cibuľu šikovne vypestujete aj doma. Dokonca vám vyrastie aj počas zimy, stačí ju mať v interiéri na parapete okna. Potrebujete k tomu minimum vecí a takmer žiadne úsilie. Poďme na to.

Článok pokračuje pod videom ↓
cibula1
takprosto.cc

Budete potrebovať:

väčšiu plastovú nádobu

kartón od vajíčok

teplú vodu

cibule

Postup:

Väčšiu plastovú nádobu naplníme horúcou vodou.

cibula2
takprosto.cc

Do vnútra dáme kartón z vajíčok, pričom do každej jamky vložíme jednu cibuľku. Kartón nechávame v plastovej nádobe a vode približne 10 až 15 minút. Potom ho vyberieme a položíme na utierku.

cibula3
takprosto.cc

Tento postup by ste mali opakovať aspoň trikrát do týždňa. Už po pár dňoch budete vidieť, ako sa cibuľke darí a ako začína zelená dužinatá stonka rásť. Za pár dní teda máte jarnú cibuľku na stole. Skvelý návod však?

Pozrite sa, čo narástlo už za pár dní.

cibula4
sadyrad.ru

Ak chcete vyskúšať aj iný návod, pozrite si nasledujúce video, v ktorom nájdete všetky potrebné inštrukcie. Potrebovať budete cibuľku, vodu a nádobu.

[youtube bNCa8T4WaGs 720 410]

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), takprosto.cc

Najnovšie články