Po celej svojej sedačke nastriekala obyčajnú vodku. Pozrite sa, čo sa stalo po 5 minútach!

Monizz

Dodnes panuje presvedčenie, že vodka neodmysliteľne patrí k Rusom a k večným pľoskačkám. Len tie najzdatnejšie gazdiné však vedia, že vodka je vynikajúcim pomocníkom v domácnosti. A verte, že nie na to, aby sme si pred veľkým upratovaním na posilnenie poriadne logli.

pixabay.com

Železná rezerva

Keď vám dôjdu čistiace prostriedky, vždy padne vhod, ak máte v skrinke odloženú čistú neochutenú vodku. Okrem pitia sa používa aj na zmiernenie svalového napätia, kedy je dobré ju v obkladoch prikladať na boľavé miesta. Okrem toho je však výborná aj po uštipnutí bodavým hmyzom no a v neposlednom rade je nenahraditeľným pomocníkom v domácnosti pri rozličných činnostiach.

pixabay.com

Odstraňuje cigaretový zápach

Nemali ste to srdce vyhnať návštevu fajčiť na balkón? Nezúfajte, cigaretový zápach v byte ani v čalúnení neostane dlho, ak budete vedieť ako ho odstrániť. Zmiešajte si vodku s čistou vodou v pomere 1:1 a nalejte zmes do fľaše s rozprašovačom. Postriekajte miestnosť a pokojne vo väčšom množstve nastriekajte aj na škvrny na čalúnení, sedačkách či závesoch. Zápach sa rýchlo odparí a neostane nič viac než čistý vzduch.

pixabay.com

Čistí sklo

Ak vám došla okena, pokojne použite vodku zriedenú s vodou v pomere 2:1. Dokonale vyčistí sklá, zrkadlá, okná, okuliare. Budete sa čudovať, že sa budú lesknúť ešte viac ako keby boli vyčistené s prípravkami na to určenými.

Bojuje s plesňou

Chytila sa vám pleseň v kúpeľni a vy nechcete používať agresívne protiplesňové chemikálie? Použite vodku a bude po pohrome. V koncentrovanej, teda neriedenej forme ju nalejte priamo na dlaždice alebo nastriekajte rozprašovačom do kútov stien a nechajte pôsobiť 5-10 minút. Potom opláchnite čistou vodou, na stenách nechajte jednoducho odpariť.

pixabay.com

Chráni rastliny

Ak sa dlhodobo trápite s voškami a inými drobnými parazitmi na izbových rastlinách a opakovane sa vám vracajú aj napriek použitiu chemikálií na ich zničenie, použite vodku. Vatový tampónik namočte do vodky a lístok za lístkom ním pretierajte všetko, kde sa vošky držia. Možno budete musieť tento postup párkrát zopakovať, no nemusíte sa báť. Vošky zmiznú, lebo alkohol ich zadusí.

Univerzálne leštidlo

Množstvo porcelánu, skla, keramiky či kovových doplnkov v domácnosti je potrebné aspoň z času na čas vyleštiť. Stačí si namočiť rožtek handričky rovno do vodky a leštiť o dušu. Všetko bude krásne ako nové.

pixabay.com

Čistí krištáľ

Krištáľové lustre sú tŕňom v oku najmä ak sa desiatky rokov nečistia. Pritom ide o predmet, ktorý dokáže byť nádherný celé veky a vôbec sa neničí. Len ho treba z času na čas kúsok po kúsku umyť. Ide o namáhavú prácu, no uľahčiť si to môžete účinným roztokom. V pol litri vody zmiešajte 3-4 polievkové lyžice vodky a jednotlivé komponenty v takejto vode vyumývajte. Ak luster nemáte zašpinený a zanesený príliš, celkom postačí, ak ho raz za mesiac týmto roztokom postriekate z fľaše s rozprašovačom. Odstráni usadeniny, starý nalepený prach a luster bude opäť žiariť. To však neznamená, že ho raz za polroka netreba očistiť celý.

Odstraňuje zápach z nôh

Nepríjemne sa vám potia nohy a topánky sú z toho už celé zničené? Aj keď si nohy umyjete a potom ich strčíte do smradľavých topánok, akoby ste ich ani neumyli. Nastriekajte si na noc do topánok čistú vodku a nechajte ju odpariť. Do rána bude po zápachu.

pixabay.com

Vedeli ste o praktickom využití vodky v domácnosti? Dajte nám vedieť v komentároch.

Pozri aj: Od kedy som do jedálnička zaradila toto, podarilo sa mi konečne schudnúť pár kilogramov. Už sa viac nemusím mučiť rôznymi diétami!

zdroj: babskeveci.sk (M), sovkusom.ru