Presťahovala som sa do nového bytu, kde bola rúra v katastrofálnom stave! Našťastie som poznala tento babský trik, vďaka ktorému vyzerala po umytí ako nová!

Monizz

Rúra od tuku či prihorených zvyškov je na prvý pohľad nočnou morou. Nielenže nevieme, čo s tým, no vyčítame si ešte aj našu lenivosť. Prečo sme vlastnú rúru dostali až do takéhoto stavu?! Plakať nad rozliatym mliekom nepomôže. Na mieste je rozliate mlieko spratať.

Článok pokračuje pod videom ↓
sovkusom.ru

To, že máte krásne šaty a navonok vyzeráte vždy ukážkovo, z vás ešte pani nerobí. Každá správna žena by mala mať poriadok tak v domácnosti, ako v kuchyni. Upratovanie a čistenie síce nepatrí k obľúbenej činnosti žiadnej z nás, no je pomerne žiadúce, ak máme ako dámy aj bývať. A s rúrou je to tak isto. Keď v nej vieme piecť, musíme ju vedieť aj umyť. Tu je spôsob, ako sa zbavíte aj tej najhoršej špiny.

Mix toho najtvrdšieho

Na umytie poriadne špinavých stien rúry si pripravte ½ šálky sódy bikarbóny, 100ml octu a 100ml vody. Výsledok uvidíte po 12 hodinách. Z tejto kombinácie si pripravte redšiu pastu, ak vám to však stále nevychádza na pastu, pridajte sódu bikarbónu, kým nebude konzistencia správna. Na vnútorné povrchy naneste pastu špongiou a dobre pretrite aj drsnejším povrchom. Nebojte sa dať zmesi aj viac, hlavne tam, kde je to potrebné.

sovkusom.ru

Rúru zatvorte a nechajte pastu pôsobiť počas noci. Po dvanástich hodinách rúru umyte. Na dočistenie nedokonalostí si pripravte roztok octu a vody s pomere 1:1 a nastriekajte ho na miesta, kde ostali zvyšky. Opäť nechajte pôsobiť, prípadne drhnite špongiou.

sovkusom.ru

Amoniakový čistič

Amoniak je silný a účinný, no ľudia sa s ním boja pracovať. Nečudo. V tomto prípade však obavy mať nemusíte. Pripravte si 200ml amoniaku a 2 litre vody. Rúru nastavte na 180 stupňov. Na dno rúry dajte misku s vodou. Do menšej misky nalejte amoniak a postavte ju na mriežku. Otvorte okná a vypnite rúru. Zatvorte na nej dvierka a nechajte v nej misky 40 minút. Potom ju otvorte, amoniak vylejte a rúru len handrou dočistite.

sovkusom.ru

Poctivá mydlová vlna

Mydlo používali naše starké kedysi, keď ešte veľa prostriedkov na čistenie neexistovalo. A keď nebola sóda bikarbóna alebo chýbal ocot, poradili si s hoblinami z mydla na pranie. Prichystajte si teda ¼ mydla na pranie a horúcu vodu. Mydlo nastrúhajte najemno, polovicu z množstva dajte na dno pekáča a zalejte horúcou vodou.

sovkusom.ru

Druhú polovicu ponatierajte na handričkou navlhčené steny rúry. Potom rúru zapnite na 120 stupňov a nechajte tam mydlo pôsobiť zhruba 30 minút. Počkajte, kým rúra celkom vychladne a všetko dobre utrite.

Ktoré z týchto trikov ste poznali? Dajte nám vedieť v komentároch.

Pozri aj: Aktuálne: Moderátora Borisa Prša po kolapse previezli do nemocnice, kde bojuje o život

zdroj: babskeveci.sk, (M.), sovkusom.ru

Najnovšie články