Viete, ako často by ste mali prať uteráky? Odborník má pre vás jednoznačnú odpoveď

Dana Kleinová

Foto: pixabay.com

Zaujímalo vás niekedy, ako často by ste mali prať uteráky? Experti poznajú odpoveď. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako píše portál Tyla, šokujúci nový prieskum odborníkov na kúpeľne zo spoločnosti Showers to You odhalil, že viac ako milión ľudí v Spojenom kráľovstve perie uteráky v kúpeľni len raz ročne. Z toho vyplýva, že v kúpeľniach po celej krajine práve teraz hnije veľmi veľa uterákov.

Foto: pixabay.com

Čo prezradil prieskum?

Nič sa nevyrovná pocitu, keď sa po príjemnej sprche alebo horúcom kúpeli zabalíte do veľkého, nadýchaného a čistého uteráka, ale zdá sa, že mnohí ľudia to nezažívajú tak často, ako by mali, pretože nikto nevie, kedy má vlastne hodiť uteráky do práčky.

Podľa inštrukcií by sa uteráky mali prať po troch použitiach, avšak 3 % obyvateľov Spojeného kráľovstva (takmer dva milióny ľudí), ktorí sa zúčastnili prieskumu spoločnosti Showers to You, perú svoje uteráky v kúpeľni len raz ročne. Prieskum tiež odhalil, že „takmer jeden z desiatich opýtaných obyvateľov Spojeného kráľovstva (8 %) perie uteráky v kúpeľni len dvakrát ročne, čo predstavuje viac ako 4 milióny ľudí“.

Okrem toho výskum ukázal, že muži „päťkrát častejšie čistia svoje kúpeľňové uteráky len raz ročne, pričom päť percent mužských respondentov priznalo, že ich perú raz ročne, v porovnaní s 1 percentom žien.“

Tretina opýtaných obyvateľov Spojeného kráľovstva „perie svoje uteráky v kúpeľni len raz za tri mesiace“, čo predstavuje viac ako 17 miliónov ľudí.

Foto: pixabay.com

Zdroj baktérií

Hoci je ľahké predpokladať, že uterák je v podstate čistý, pretože ho používate len po tom, ako ste práve vyšli z vane alebo zo sprchy, uteráky absorbujú veľa vody a zostávajú vlhké ešte niekoľko hodín po použití, čo z nich robí živnú pôdu pre nežiaduce baktérie, uvádza portál healthline.com.

Špinavé uteráky môžu šíriť vírusy, plesne a baktérie, čo môže viesť k podráždeniu pokožky a prípadnému šíreniu infekcií. A práve preto by sa uteráky mali prať po každých troch použitiach.

Najnovšie články