Mama mi odporučila, aby som do práčky naliala trochu octu. Vďaka tomuto tajomstvu to urobíte aj vy!

Lucia Mužlová

Ocot má veľa užitočných vlastností, a aj preto sa vyskytuje v takmer každej kuchyni. A nielen v kuchyni! Ocot je skvelý aj na čistenie dlaždíc, zrkadiel, okuliarov, vodovodných kohútikov a batérií a v kombinácii so sódou bikarbónou s ním vyčistíte aj drez.

takprosto.cc

Skúšali ste však pridať ocot do práčky pred praním? Máme pre vás 5 dôvodov, prečo by ste tak pri najbližšom praní mali urobiť.

Ocot má zmäkčujúce vlastnosti, čo je obzvlášť dôležité, ak periete príliš hrubé tkaniny, ako sú napríklad deky.

Ocot je skvelý odstraňovač škvŕn. Poradí si aj so škvrnami od potu, mastnoty, od ovocia a trávy. Pred praním najskôr nalejte ocot na škvrny a nechajte chvíľu pôsobiť. Ďalších 50 ml octu nalejte aj k aviváži alebo praciemu prášku.

Aj vám sa občas stane, že z práčky vyberiete oblečenie, ktoré má zvláštnu vôňu alebo sa zápach od potu nevypral poriadne? Pred plákaním nalejte do nádržky 100 ml octu. Niekedy je ocot to jediné, čo váš kúsok oblečenia zachráni predtým, ako to vzdáte a vyhodíte ho do koša.

Ak radi nakupujete v „sekáčoch“, tak iste viete, ako tieto veci páchnu. Je to preto, že prešli dôkladnou dezinfekciou, čo sa ale nedá povedať o veciach z Číny, ktoré páchnu ešte 100-krát horšie. Aj tu pomôže ocot. Namočte veci do octu, ktorý zriedite s vodou. Plákajte a potom klasicky operte.

Ak si svoje obľúbené tričko zašpiníte od hrdze, ešte nie je koniec. Pripravte si pastu tak, že zmiešate ocot so soľou. Hrdzavú škvrnu dobre potrite a vyšúchajte. Nechajte pôsobiť pár minút a klasicky vyperte.

Poznáte ešte nejaký iný super nápad alebo trik s octom? Určite nám dajte vedieť v komentároch. Na čo všetko používate ocot vy?

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), takprosto.cc

0
Komentovať