Nevyhadzujte staré plechy na pečenie. Vďaka tomuto triku budú vyzerať ako nové

Lucia Mužlová

Aj vy ste zúfalí keď sa pozriete na svoje hrnce? Keď ste ich kupovali, boli krásne, lesklé a čisté. Neustálym používaním sa však rýchlo opotrebovali. Vidieť to už po niekoľkých mesiacoch používania. Ak si už naozaj neviete rady a chcete hrnce vyhodiť, nerobte to. Pripravili sme pre vás tipy na čistenie troch materiálov: nehrdzavejúca oceľ, sklo a hliník. Vaše plechy budú po vyčistení ako nové.

Článok pokračuje pod videom ↓
plech7
thesweethome.com

Nehrdzavejúca oceľ

Riady z nehrdzavejúcej ocele patria k jedným z najkvalitnejších vôbec. To, že sú kvalitné, však neznamená, že sa na nich neusadia nečistoty. Tu je niekoľko tipov na čistenie nerezovej ocele, ktoré by vám mohli pomôcť.

plech2
onegoodthingbyjillee.com

Budete potrebovať:

peroxid vodíka

kypriaci prášok alebo sódu bikarbónu

hubku (s dvomi povrchmi)

Na plech alebo hrniec vysypte jednu vrstvu jedlej sódy, následne pridajte peroxid vodíka v druhej vrstve a potom znovu jedlú sódu.
Túto zmes nechajte pôsobiť približne 1 až 2 hodiny. Potom pomocou hubky vyšúchajte povrch a opláchnite.

plech8
thesweethome.com

Ak je váš riad ešte v celkom dobrom stave a nečistoty nie sú veľké, môžete použiť aj klasickú hubku alebo handričku. Ak nemáte po ruke peroxid vodíka, dobre vám poslúži aj zmes jedlej sódy a teplej vody. Ak je na vašich riadoch skôr hrdza, bude si to vyžadovať trochu iný „recept“, ktorý nájdete na ďalšej strane článku…

Najnovšie články