14 geniálnych trikov pre rodičov, vďaka ktorým bude váš život jednoduchší

Lucia Mužlová

brightside.me

Aby si mamičky a oteckovia uľahčili život, často používajú malé triky, vďaka ktorým sú ich deti šťastné a aspoň na chvíľu sa zabavia. Teraz, keď sú letné prázdniny a vaše ratolesti sú doma, určite sa aspoň raz vyskytne situácia, kedy nebudú vedieť, čo od radosti. Tu sú niektoré najlepšie rady, ktoré by ste mali vedieť, ak ste rodič. Budete sa diviť, aké je to jednoduché, no zároveň aj veľmi efektívne. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Zemiakové pečiatky

Zo zemiaku stačí vyrezať nejaký tvar a zábavná pečiatka je na svete.

Voda namiesto farieb

Nechajte dieťa namaľovať niečo pekné na váš plot. Len pomocou vody.

Malá nádobka na dobrotu

Ak dáte svojmu dieťaťu desiatu, skúste mu ju dať do nádoby ako je táto. Dieťa sa bude musieť viac sústrediť na to, aby sa k obsahu nádoby dostalo. Nezje jej toľko a zabaví ho to na dlhšiu dobu.

Tanierik na zmrzlinu

Ak nechcete, aby bola zmrzlina či ovocný nanuk všade, vyrobte si takýto kryt v podobe papierového taniera.

Náhrdelník zo špongie

Toto je navyše skvelý trik, vďaka ktorému nebude vášmu dieťaťu také veľké teplo. Nechajte ho, nech si vyrobí náhrdelník z postrihanej špongie, potom tieto kúsky stačí trochu namočiť a náhrdelník je na svete.

Keď chcete ráno dlhšie spať

https://www.instagram.com/p/BA5B7a9nzUc/

Ak vás vaše deti budia skoro ráno každý deň, pripravte im prekvapenie deň vopred. Stačí niečo jednoduché, ako napríklad pár kúskov krekrov a čaj, plus pridáte rannú rozprávku. Tento trik by ste však mali použiť len vtedy, ak sú vaše deti dostatočne staré, aby mohli byť chvíľu bez dozoru.

Samolepky na okno

Skvelý spôsob ako zabaviť svoje deti počas dlhej cesty. Stačí im dať samolepky, ktoré sa dajú opakovane lepiť na sklo.

Plátno pre najmenších

Takto svoje dieťa zabavíte kreslením na niekoľko hodín. Na zem stačí dať priesvitnú fóliu, prichytiť ju páskou a vznikne tak obrovské plátno. Len nezabudnite svoje deti upozorniť, že za pásku už nemôžu zájsť.

Kúsky vodného melónu

Aby to bolo pre vaše deti jednoduchšie a hlavne aby nebolo špinavé všetko okolo, narežte vodný melón na takéto kúsky.

Pomoc pri cvičení

Skúste vaše dieťa zapojiť do svojho každodenného cvičenia. Na chvíľu ich zamestnáte, strávite s nimi produktívny čas a ešte si aj dobre zacvičíte.

Tekuté kriedy

View this post on Instagram

Я наверное надоела своими дето-пузатыми фотками? А занимашек давно небыло. Исправляюсь! Все любят рисовать мелками🤗 А жидкими пробовали? Если ещё нет, то ловите рецепт. Пакет, молоток 🔨 (убивать никого не будем) #шуткадня , мел, вода, ёмкости для наших красок. Крошим мел в пакете при помощи молотка, сыпем в ёмкости и заливаем водой, чтобы получилась такая сметанка разноцветная. Всё 👐 Берём кисть и на улицу! (у нас оказалась только для покраски волос… Да простит нас бабушка Оля🙏) Если захотите порисовать дома на бумаге, то добавьте в смесь немного ПВА, чтобы она не обсыпалась после высыхания. #андрюшагномрисуетвезде #развивашки_mamydetki #андрюшагном_развивашки #чудоутка_оразвивашках

A post shared by Дарья Яшкова 🔗 ПРОдвижение (@chudo_utka) on

Chcete aby sa vaše deti naozaj bavili? Zmiešajte farebné kriedy s vodou a vytvorte tak hustejšiu hmotu. Dajte im do ruky štetce alebo aj zubné kefky a umenie na chodníku je zaručené.

Vyschnuté fixky

Ak máte doma vyschnuté fixky, nezúfajte. Stačí ak ich na noc namočíte do pohárov s vodou a vznikne niečo ako vodové farby.

Využite staré krabice

Neponáhľajte sa s vyhadzovaním starých a nepotrebných krabíc. Vaše deti sa s nimi ešte môžu vyzabávať.

Mesto na chodníku

View this post on Instagram

Когда твой сын фанат машинок что только не придумаешь 😂 Вот такой город мы нарисовали вместе с Марсом за 20 минут на прогулке. Рисовала, конечно, в основном я, а Марс скорее руководил процессом: показывал куда дорога ведёт, где дом "ставить", где магазин, где лес. В планах у нас добавить сюда ещё и железнодорожные пути и паркинг нарисовать и …. В общем в этом творчестве пределу фантазии нет ✌️ Для конкурса #конкурс_все_на_улицу от @okopilka @mom_and_zahar @my_little_son_egor ✅ творческое задание #mars_art #marsmemos #мемуарымарса #гуляем #машинки #парк #политехническийпарк #чемзанятьребенканаулице #чемзанятьребенкалетом #творчествосдетьми #детскоетворчество #рисованиесдетьми

A post shared by Монтессори секреты детства (@ludmila.varzinova) on

Nakreslite spolu mapu mesta na chodník, kde bude váš dom, potraviny, škola, škôlka a domy kamarátov a príbuzných. Takýto projekt by mal vaše dieťa zabaviť na niekoľko hodín.

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), brightside.me

Najnovšie články