Vylievate vodu z uvarenej ryže? Po odhalení japonského tajomstva krásy to už nikdy nespravíte

Michal Blaško

Čo zvyčajne urobíte s vodou, v ktorej uvaríte ryžu? Väčšina z vás ju pravdepodobne rovno vyhodí. Pokiaľ teda nevarievate ryžu, pri ktorej sa všetka voda odparí. Napadlo vás niekedy ju opätovne použiť, i keď na čosi úplne iné? Inšpirujte sa starodávnou a veky vekov používanou tradíciou ázijských žien, ktoré túto vodu, bohatú na minerály či vitamíny, používajú na svoju pleť a vlasy.

Článok pokračuje pod videom ↓

Samotné slovné spojenie – ryžová voda – vyznie možno trochu netradične. Je ale určite škoda vždy túto vodu zbytočne vyhadzovať, keď ju môžete využiť vo svoj prospech. Živiny, ktoré obsahuje ryžová voda, sú ideálne na posilnenie vlasov, obnovia ich štruktúru, môžete si ňou umývať aj tvár. Skúste vymeniť prostriedky z obchodu za ryžovú vodu.

ryzova voda na vlasy a plet (2)
yourbetterkitchen.com

Určite ste už nie raz postrehli a zamysleli sa, ako si ázijské ženy do vysokého veku dokážu udržať tak mladistvý vzhľad a zdravé, lesklé vlasy. Jednoducho využívajú tento tradičný recept od nepamäti. Navyše sa ryža sa na tomto kontinente pestuje na každom kroku. V ryžovej vode nenájdete žiadne sulfáty, silikón, žiadne chemické látky, ktoré by vašim vlasom škodili.

ryzova voda na vlasy a plet (3)
blackhairclub.com

Kedysi sa Japonky v ryžovej vode dokonca kúpali. Mladistvý vzhľad, svieža pleť, a vlasy, ktoré doslova žiarili a mnohokrát siahali takmer až po zem boli (aj sú) ich poznávacím znamením. Niektoré ženy si za celý život takmer ani nestrihali vlasy. A nie, nemali z jedného končeku vlasov 5. Ryža obsahuje inositol, ktorý preukázateľne zlepšuje kvalitu vlasov.

Vyskúšajte účinky ryžovej vody na vlastnej koži! Už či používate ryžu akúkoľvek, jasmínovú, dlhozrnnú, hnedú, … Na druhej strane je niekoľko tipov, ako na to.

Najnovšie články