Ak chcete mať vždy biele tenisky, budete potrebovať dve ingrediencie a tento trik

Lucia Mužlová

Máte radi k „outfitom“ biele tenisky? Potom určite viete, ako rýchlo sa dokážu zašpiniť, nech si dávate akokoľvek veľký pozor. Takisto určite viete, aké je ťažké ich vyčistiť. Biela farba na nohách je veľmi trendy a s týmto rýchlym a lacným trikom ich vyčistíte naozaj ľahko. Síce možno teraz budem krivdiť pánom, no ak sa budete riadiť našou skvelou radou, budete vždy „kráľovná bielych tenisiek“. A nezabudnite, že o každý jeden pár topánok sa treba príkladne starať.

Článok pokračuje pod videom ↓

Na vyčistenie budete potrebovať len dve ingrediencie a jeden nástroj, a to zubnú kefku. Jedlá sóda  alebo teda sóda bikarbóna, v spojení s klasickým octom je silná zbraň proti nečistotám. Navyše obe zložky majú silné antibakteriálne účinky a ak vyčistíte aj vnútro tenisiek, predídete tak zápachu a baktériám.

tenisky4
pinterest.com

Obidve zložky zmiešajte. Vytvorí sa jemná pena, ktorú naneste na povrch tenisiek. Zmes nechajte pôsobiť cca 30 minút a potom dobre vyšúchajte. Opláchnite vodou a nechajte uschnúť.

tenisky5
pinterest.com

Nezabudnite ani na biele šnúrky, ktoré vyčistíte podobným spôsobom. Často sa stáva, že práve na šnúrky zabúdame a možno to nikto iný nezbadá, ale vy ten rozdielny odtieň bielej určite vidíte.

tenisky2
pinterest.com

zdroj: weeklyhealthylife.com

Najnovšie články