Do formy som naliala betón a vytvorila som tieto nádherné záhradné dekorácie. Sú také originálne, že sa nimi inšpirovali všetci moji susedia!

Monizz

Záhradných dekorácií nie je nikdy dosť, najmä ak vezmeme do úvahy, že sú celkom prírodné. Obyčajný betón dokáže v tráve alebo popri rastlinkách vyzerať ako krásny kameň. Stačí len vedieť, kedy doň vtlačiť ten vás odtlačok. Čo takto nádherný kvetináč na skalničky alebo roztomilá váza?

Článok pokračuje pod videom ↓

Betónové dekorácie sú v súčasnosti veľmi populárne, a to aj napriek tomu, že slovíčko „betón“ im nedodáva práve na príťažlivosti. Aspoň nie pre tých, ktorí takéto dekorácie ešte nevideli. V obchodoch za ne dokážeme vysoliť celkom vysoké sumy, no vyrobiť si ich môžete za oveľa menší peniaz aj doma. O to skôr, ak náhodou práve staviate dom, prístrešok alebo čokoľvek iné, pri čom vaša silnejšia polovička používa betón. Celá finta je v tom, že betón nalejete napríklad do starej fľaše a keď zaschne, fľašu jednoducho rozbijete. V prípade, že je plastová, ju môžete jednoducho rozstrihnúť. Poďte sa s nami pozrieť na tieto krásne inšpirácie, ktoré vyrobili šikovné ženy len vlastnými rukami. Nezvyčajné, pôsobivé a estetické. Tak by sa tieto dekorácie dali zhrnúť do troch slov.

Betónová estetika

Nezvyčajné dekoračné koryto do záhrady, ktoré si domáci vyrobili z odtlačku lopúchového lista. Pôsobivé!

1
takprosto.cc

Skôr, než staré gumáky našli svoje miesto v kontajneri, poslúžili na takúto čarovnú dekoráciu, ktorú zhotovitelia natreli nabielo a pomaľovali kvietkami. Túto by sme chceli aj my!

2
takprosto.cc

V moderne zariadených interiéroch dnes často nachádzame betónové doplnky, ktoré v obchodoch s nábytkom stoja nemalé peniaze. Majitelia tejto lampy to vyriešili šalamúnsky. A nezaplatili za to ani cent.

3
takprosto.cc

Skalničky najlepšie vyniknú v skalke alebo v niečom, čo sa jej aspoň podobá. Uznajte, že tieto kvietky by v skalničke nepôsobili tak, ako v betónových odliatkoch. Nádhera.

4
takprosto.cc

Betónové črepníky sú tiež módnym výstrelkom, ktorý celkom veľa stojí. V záhradných centrách ich nájdete desiatky rôznych tvarov a druhov. Lenže aj tí, ktorí ich vyrábajú, ich len zalejú do formičky. Prečo by ste to nevyskúšali aj vy?

5
takprosto.cc

Niekto si do svojej záhradky rád zakomponuje aj extravagantnejšie doplnky.

6
takprosto.cc

Odliať, primontovať kolieska a môže sa chladiť. Perfektný pomocník k letnej grilovačke.

7
takprosto.cc

Ďalší tip na výrobu krásnych črepníkov na skalničky. Pôsobivé by v nich však boli aj bylinky.

8
takprosto.cc

Kreativite sa medze nekladú. Prečo nevyužiť aj staré gumené rukavice?

9
takprosto.cc

Ostali vám plastové poháriky zo včerajšej záhradnej párty? Dnes môžu poslúžiť na lepší účel.

10
takprosto.cc

Takéto svietniky sú krásnym doplnkom najmä do altánkov, no potešia aj ako vlastnoručne vyrobený darček.

11
takprosto.cc

Krajší chodník sme ešte nevideli…

12
takprosto.cc

Staré fľaše, betón a kladivo. A originálne vázy sú na svete. My osobne by sme ich možno ešte trochu natreli, aby boli veselšie.

13
takprosto.cc

Milujete romantiku? Prečo si ju nezrealizovať aj v záhrade?

15
takprosto.cc

Na záver malá ukážka, ako si môžete vyrobiť takýto dekoračný hríbik do trávy.

14
takprosto.cc

Páčia sa vám dekorácie z betónu? Vyrobte si ich doma aj vy. Postačí vám na to starý predmet z akéhokoľvek materiálu, ideálne však zo skla, plastu, gumy, plechu či tenkého dreva. Originalitu vo vašej záhrade, ale aj vo vašom dome, môžu obdivovať všetci vaši priatelia. Nechajte sa inšpirovať a inšpirujte aj druhých. Skúsite to? Dajte nám vedieť v komentároch.

zdroj: babskeveci.sk (Monika), takprosto.cc

Najnovšie články