Experti prezradili, aké sú najlepšie sexuálne polohy pre ľudí po 60. Z niektorých budete prekvapení

Dana Kleinová

Foto: Image by Freepik

Je prirodzené, že s pribúdajúcim vekom sa život človeka mení. To znamená, že aj sexuálny život človeka sa stáva iným, no iný nemusí hneď znamenať horší. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako píše portál Huffpost, podľa expertov je možné mať uspokojivý sex aj po šesťdesiatke, hoci to nebude rovnaký sex ako v mladosti. Pre niektorých to môže znamenať skúšanie rôznych sexuálnych polôh, ktoré ctia ich súčasné telo a jeho schopnosti, a zároveň skúmanie iných intímnych aktov, ktoré nemusia nevyhnutne zahŕňať penetráciu.

Foto: Image by Drazen Zigic on Freepik

Odborníci radia

„Starnutie nie je o snahe, aby ste boli schopní vykonávať rovnaké sexuálne aktivity, aké ste vždy robili predtým,“ povedal pre HuffPost klinický sexuológ a sexuálny pedagóg Lawrence Siegel a pokračuje: „Ale nájsť polohy a tempo, ktoré sú pohodlnejšie a robia sexuálny akt príjemným.“

„Ak je sex bolestivý alebo nepríjemný, vedie to k sklamaniu a vyhýbaniu, čo znižuje kvalitu života jednotlivcov aj párov,“ dodal sexuológ.

Spolu so sexuálnou terapeutkou Nan Wiseovou preto odporučili hneď niekoľko modifikovaných sexuálnych polôh, ktoré by mali ľudia v pokročilom veku určite skúsiť.

Modifikovaná misionárska poloha

Najnovšie články